Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik a a drágább? A könnyű...

Melyik a a drágább? A könnyű szerkezetes vagy a tégla? És mi a hátránya, előnye?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel ezt a kérdést mert nemsokára házat szeretnék építeni/építettni.
2018. szept. 10. 16:49
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Na, ebből lesz vita.

A könnyűszerkezetes házak még olcsóbbak, de azt is figyelembe kell venni, hogy eladni is kevesebbért lehet mint a téglát.

A könnyűszerkezetes házak hőszigetelése sokkal jobb mint a téglaházaké, ezáltal rezsiköltsége is alacsonyabb.

(igen, tudom,hogy nincs hőtároló tömeg, de azt is hogy, az önmagában semmit sem ér)


Nagyon fontos,hogy ha könnyűszerkezetes házat építtetsz, ne sajnáld a pénzt műszaki ellenőrre, aki valóban teszi is a dolgát, mert sajnos még mindég vannak hozzá nem értő,kóklerek a kivitelezők között.

2018. szept. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Mindegyik ház hőszigetelő képessége olyan, amilyenre megcsinálják. Van előírt érték, azt el kell érni!

A könnyűszerkezetes gyorsabban elkészül. Ez egyébként gyűjtő név, mert sokféle építési módot takar. Nem olcsóbb jelentősen mint a tégla, nyáron hajlamos gyorsan túlmelegedni, mint írták nincs hőmegtartó tömeg, így nagy a hőingása, gyorsan kihűl, de gyorsan fel is melegszik. Mindegyiknek van előnye, hátránya, azt válaszd ami neked vmiért jobban megfelel.

2018. szept. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

"(igen, tudom,hogy nincs hőtároló tömeg, de azt is hogy, az önmagában semmit sem ér)"


Ez így nem éppen igaz. mert a vályog házaknak a hőszigetelő képessége nagyon rossz, viszont a vastag jó hőtároló képességű vályog fal miatt nyáron lassan melegszik fel télen, meg kellemes meleg van( persze ha előtte volt fűtve, mert pár nap kell míg átmelegednek rendesen a falak) .

2018. szept. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt hallottam hogy egy kisgyerekre egy könnyű szerkezetes rádőlt.
2018. szept. 10. 20:29
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy ha könny.szerkezetest választok akkor csakis acélvázasat.
2018. szept. 10. 20:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a gyerekes példa hülyeség.


S akire például a vasbeton födém szakadt rá? Akkor nem veszel olyan házat?

2018. szept. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

" azt hallottam hogy egy kisgyerekre egy könnyű szerkezetes rádőlt."


Én meg olyat hallottam, hogy egy nő este lezuhanyzott, majd álmában agyvérzést kapott.

Nos, én soha többé nem merek este zuhanyozni...

2018. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én és a testvérem egyszerre építkeztünk 2 éve. Mi egy 4 lakásos társasházat ő pedig könnyűszerkezetes wolf házat.


Nekünk egy 86m2 hasznos területű 2 szintes lakásunk van. Phorotem 40-es téglából és 10cm hungarocell szigeteléssel az emelet tető felőli része 20cm ásvány gyapottal van szigetelve. A szomszédok felöl 30-as fal van és kívülről is 160-as fal van és onnan kezdődik a tető ferde része.

A testvéreméknek egy 95m2-es alapterületű egyszintes házuk van. Az ő falrendszer ultra mega nevezetű.


Ha esetleg érdekel akkor keresd meg a honlapjukat, ott le van írva a fal szerkezete és ingyenes katalógust is lehetett akkor kérni tőlük, ami egyébként érdekes volt .


De akkor hasonlítjuk is össze a két épületet.


A mi lakásunk készen 35 millió ft volt, a könnyű szerkezetes ház szintén készen 20 millió volt.

Mind a kettő teljesen csak kész volt, ezen kívül csak bútorozni kellett. A felhasznált anyagok ( csempe, járólap, parketta, stb.) körülbelül egy árkategóriában voltak).


Az építkezés nálunk körülbelül 1 évig tartott ( az egész társasházé, de szinte mindent nagyon szervezetten csináltak így nem volt az, hogy várni kellett mert másik lakással foglalkoztak).

A testvéreméké 4 hónapot vett igénybe. Ebből kb másfél hónap volt míg legyártották az elemeket és a telken csak össze szerelték. az elemeket persze előtte egy beton placcot csináltak neki.


Mindkettőnknél gázkazán van radiátorokkal.

A fűtés összehasonlításnál befolyásol az is, hogy ránk 2 oldalról fűtenek is és a miénk emeletes az övéké földszintes így ezért ezt nem tudom mennyire össze vethető.

Nálunk télen ( kb -10c foknál néztük ) ha nem megy a fűtés egy éjszaka alatt a földszinten 3 fokot csökken a hőmérséklet az emeleten pedig 5 C fokot.

A könnyű szerkezetes háznál 8,5 fokot ( szintén fűtés nélkül és ugyan akkor néztük).

A véleményem szerint ez azért nagy különbség a kettő között.


Nyáron nekem 26 fok fölé nem megy a hőmérséklet az emeleten 2 fokkal van melegebb ( p egész este szellőztetve van) .

A testvéreméknél folyamatosan megy a klíma mert ha nem megy akkor csak 5-6 fokkal van hűvösebb délután mint kint.

(persze ők is éjjel szellőztetnek és nappalra zárkóznak)


Ha testvérem azt mondja, hogy csak kicsivel jobb mint mikor a tetőtérben lakott ahol csak gipszkarton falak voltak.


Ha esetleg valamit érdekel amit nem írtam le akkor írj és szívesen válaszolok rá.

2018. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ahol én láttam weboldalon, ott egy cégnél mindkettőt vállalnak, a könnyűszerkezetes bruttó 200 ezer ft/nm kulcsrakészen, a téglából épült 250 ezer ft/nm szintén kulcsrakész állapotban. Itt azért nincs olyan jelentős különbség, mint az előttem válaszoló tesvéreknél.Ilyen kis különbségnél én a téglát választanám a helyedben.Itt leírták nagyjából, hogy mik az előnyei a téglának a könnyűszerkezetessel szemben, de teli van még a net további infókkal.
2018. szept. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!