Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a legmegbízhatóbb módszer...

Mi a legmegbízhatóbb módszer kültéri EPS hőszigetelő lapok OSB felületre történő rögzítésére és milyen anyagok kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Egy téglaházhoz fél nyeregtetős toldaléképületként épített garázs bejárati falát szeretném utólag könnyűszerkezetes falként megépíteni. A garázs többi fala tégla. A most építendő könnyűszerkezetes fal teljesen fedett helyre kerül.


Favázszerkezetre építeném. A fal kívülről vagy hajópadló borítás kapna, vagy OSB lapokkal burkolnám és rá 50 mm vastag EPS lapokat rögzítenék. (Ragasztanék és vagy csavaroznék.)

- Az EPS lapok adottak, mert megmaradtak a ház hőszigeteléséből, és maradt még drivit háló és vakolatok is. Igaz, közel 8 éve vannak eltéve.

- Szívesebben döntenék a hajópadlós burkolás mellett, mert azt felszerelni is lazúrozni is könnyebb; drivit vakolást még nem csináltam, de kis felületen az sem tűnik teljesíthetetlen is feladatnak.

- A drivitolás mellett szól, hogy ezzel a maradék anyagokat is elhasználhatnám és nem kellene tovább tárolgatni. :)


Milyen módon és milyen anyagokkal tudom az EPS lapokat rögzíteni OSB felületre?



#külső fal #EPS ragasztása OSB felületre #EPS ragasztás #OSB lapok #könnyűszerkezetes falak #nem teherhordó könnyűszerkezetes fal
2018. szept. 12. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ragasztóhabbal kell felragasztani. A normál zságos ragasztóval az a baj, hogy az osb lap kiszívja a vizet és szét hog jönni.
2018. szept. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. szept. 12. 19:19
 3/8 anonim ***** válasza:

OSB-re ágyazó habarcsal(ezt hívják ragasztónak, de nem az), majd rögzítő tárcsával és facsavarral rögzíted.

[link]

2018. szept. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez a ragasztó jó lenne hozzá: [link]

(Itt ragasztóként írják, nem ágyazóhabarcsként.)

2018. szept. 13. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen alkalmazható. De gazdaságosabb a "zsákos" ágyazó/ragasztó habarcs használata.
2018. szept. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Rákerestem a zsákos "ragasztó és ágyazó habarcsra", de több helyen azt olvasom, hogy ezek csak beton és tégla falra, valamint vakolatra történő ragasztásra használható. Tehát olyan helyeken, ahol az alapfelület nedvszívó.

Az OSB falapok nem nedvszívók, ezért ajánljlák azokhoz a speciális PUR habokat, mint amit az előbbi kérdésemnél/hozzászólásomnál belinkeltem.


Feltennél ide olyan linkenket a ragasztó/ágyazó habarcsról, ahol a termékek leírásban szerepel, hogy OSB lapokra is lehet velük EPS-t ragasztani?

Valamit nagyon félre értek vagy rosszul keresek.

2018. szept. 14. 09:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

OSB lapra nem tapad az zsákos ragasztó, csak a palackos pur ragasztóhab.


Kis felületen simán felcsavarozhatod rögzítőtárcsával ragasztó nélkül is.

2018. szept. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Nekem nem nagy felületre kell. Max. 15 m2-ert kell majd szigetelni, de nem összefüggő, hanem csak 3-4 m2-es falszakaszokat.

Jó hír, hogy nem kell a speciális PUR hab, mert úgy láttam, hogy ahhoz adagoló pisztolyt is kell venni. Nem találtam olyan PUR habot, ami a normál habokhoz hasonlóan adagolható a flakonhoz kapott műanyag elemmel.

2018. szept. 15. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!