Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Teljesen új ház vétele,...

Teljesen új ház vétele, építkezés vagy régi újítás?

Figyelt kérdés
Mibe érdemesebb belevágni?
2018. szept. 13. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ

- mire van pénzed

- akarsz-e építkezéssel - felújítással vesződni, szakikkal egyezkedni, esetleg magad csinálnád vagy viszed a bőröndöd és beköltözöl az újba

- van-e szabad telek, új ház azon a környéken ahova költöznél

2018. szept. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Merőben attól függ. Mi egyszerűen nem kaptunk megfelelő telket, azt pedig tudtuk, hogy úgyis alaposan át kell alakítani, ami házat veszünk, mert nekünk jó szigetelés kell... S mivel sok pénzünk (mondjuk 20 millió) nem volt, ez erősen leszűkítette a lehetőségeket ezen a környéken.

Azt azért érdemes jól megnézni és átgondolni, hogy mit lehet kezdeni az adott házzal, mi végül kb. 90%-ban átépítettük, ami az anyagi lehetőségeinket s a vételárat nézve elég merész volt, de nem lehetett a megvettet úgy, ahogy volt, rendesen szigetelni.

Brutális dolog az átépítés, rengeteg meló és vesződség volt nekem (én nem is csináltam, nem is szerveztem, mégis). Építkezésnél ügyintézés is van, sokszor álmodoztam arról, hogy bárcsak találtunk volna egy eleve megfelelő házat, nem mentek volna rá éveink.

Persze ebben az is benne van, hogy mi totálisan tapasztalatlanok voltunk s nem tudtuk, mi merre s utálunk ügyintézni, noszogatni s minden effélét.


Teleknél általában csupasz telek van, ez is számít, mert ezzel a házzal rengeteg dísznövény és sok gyümölcsfa jött, plusz saját kút, pince, miegymás.

Nekem ezek mellett a kilátás volt a döntő, márpedig a sok nézett telek a poros nyomába sem ért az itteninek. Úgyhogy néha hiába az észérvek, beleszeretünk egy helybe, a régi helyről pedig már menekülnénk...


Viszont ha rendes áron el akarod adni később az ingatlant, jó, ha nem a semmi közepén húzol fel egy remek épületet, hanem kicsit felkapottabb helyen, ahol persze a telek is drágább, de az építkezés költsége hasonló és jóval többet ér a ház. Már ha van rá pénz, mert néha pont az a pár millió hiányzik.


Ha még egyszer vennék házat, igyekeznék elkerülni az ilyen szintű átépítést, de hacsak nincs pénzem s szakemberem arra, hogy igazán kiváló minőségű házat vegyek (úgy kezdődik, hogy hőhídmentes passzívház), inkább valami rendes céggel építtetnék egyet, amivel nincs sok gond, remélhetőleg (ez volt az eredeti terv s bizony nem jó együttélni egy ház alapos átépítés után is megmaradó problémáival).


Úgyhogy pénz, igények (nekem nem volt sok, de az a pár nem vágott egybe a tipikus házakkal), ezek sokat számítanak.

2018. szept. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!