Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Betonkefnibe öntöttem zártszel...

Lala03 kérdése:

Betonkefnibe öntöttem zártszelvényt kerítésoszlopnak. Tavaszra szétnyomta a fagy a betont. A legalján belefúrtam és víz jött belőle pedig le volt műanyagdugózva a teteje! Miért?

Figyelt kérdés
Most szeretném bevakolni a betonlábazatot de nem szeretném hogy újra szétnyomja!
2018. szept. 14. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
?? Miért akarod levakolni, ha tönkrement? Milyen műanyag dugó? Hogy lehet zártszelvényt önteni? Ha jól értem, te zsalukőbe szúrtál zártszelvényt és kibetonoztad. Ezt nyomhatta szét a fagy. Megkötött egyáltalán a beton fagy előtt? Mit fúrtál meg, a zártszelvényt? Abba egy kis dugótól simán megállhat a víz, azt azért fixen kellene zárni.
2018. szept. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyáron lett betonozva.Igen a zártszelvénybe fúrtam bele és vagy 2 deci víz jött ki!Belevaló műanyag végzárót tettem bele.Inkább hegeszteni kellene a tetejét?

Másik:csináltak kertkaput szintén zártszelvényből és az alja annak is eldeformálódott!

2018. szept. 14. 08:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, jó lenne heggeszteni a tetejét ,aztán korrózióvédelem, festés. Egy műanyag dugó csak ideiglenes védelem.

A kapu alját pedig elképzelni sem tudom... Túl nagy terhelésre tudok gondolni, nem megfelelő merevítés, hőmozgás miatti vetemedés. Így nagyon nehéz válaszolni a kérdéseidre. Tölts fel képet inkább.

2018. szept. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!