Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért tervezik mostanában a...

Miért tervezik mostanában a lakóházakat/lakásokat kisméretű ablakkal?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy mostanában az új építésű házak legtöbbjénél keskeny ablakokkal terveznek.( nem több 70 cm szélestől az ablakkeret) Érdekelne, hogy ez valamilyen új divathullám vagy koncepció, esetleg törvényben szabályozott? Nem látom a logikát benne. Persze tudom, hogy van olyan, hogy településrendezés és szabályozás, mely leszabályozhat bizonyos dolgokat (elől kétablakosak legyenek a házak vagy legyen előkert, fa, bokor stb.) , de szívesen hallanám egy építész tervező álláspontját?


Én ugyan csak fejben tervezek egy leendő lakáshoz/házhoz, de nézegetve néha az új építésű lakások alaprajzait, sokszor fogom a fejem, hogy hogyan tudták ezt így kitalálni.



2018. szept. 28. 07:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kamrára, wc-re szerintem pont jó egy ekkora ablak.
2018. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ilyesmire gondoltam.Újabb képeket nem nagyon tudok mutatni:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Tudom, hogy a tervezőknek kellene ilyen kérdéseket feltennem, csak azért foglalkoztat, mert érdekelt mindig is az építészet, s ha lakást terveztetnék én tutira összetűzésbe keverednék a napjaink tervezőjével.

2018. okt. 8. 15:03
 13/16 anonim ***** válasza:
47%

8

Nem, nem nevettetem ki magam, veled ellentétben.

Mondd, ugye te NEM vagy szakmérnök? Mert látszik ...

2018. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora nálad a nagyméretű ablak, de ezek (amiket linkeltél) szinte szabvány méretű 90/150 és 120/150 méretűek. Ahol kisebb ott meg ott van mellette a franciaerkély ajtaja.
2018. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem, nem vagyok szakmérnök csak egy reménybeli lakástulajdonos majd egyszer. Viszont vannak ötleteim, elképzeléseim (nyilván nem statikailag és mérnök szemmel nézve). Persze, van olyan is szép számmal, ahol van duplaszárnyú erkélyajtó és mellette még ablak is, nem mondom, csak most ezek a számomra kis ablakok nagy feltűnést okoztak, hogy mindenhol egyenházakat látok.


Biztos csak én szoktam meg a saját vidéki házunkon a 3 szárnyú ablakot ahol elegendő fény áramlik be.


Mindegy...csak gondoltam hátha valaki tud adni valamilyen magyarázatot.

2018. okt. 8. 15:26
 16/16 anonim ***** válasza:

15


Amit nem értesz: a megfelelően elhelyezett ilyen ablakokon rengeteg fény tud beáramlani. És energetikailag is rendben van, dacára azoknak, amiket itt írogatnak egyesek, tudás nélkül.


Azon lakótelepek, amiket belinkeltél, meg egyszerűen csak nem megtervezettek és rondák. Két külön kategória.

2018. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!