Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik olyan központi- vagy...

Létezik olyan központi- vagy távfűtéses, "amerikai konyhás" lakás, ahol a "konyhában" gáztűzhely van?

Figyelt kérdés
Nem a vezetékes gázra kérdeztem rá, mert az ismeretségi körömben valaki "amerikai konyhás", ferde falu /tetőtéri/ lakásban lakik, egyedi cirko fűtéssel.

2018. okt. 28. 18:58
 1/7 Miss Endzsi ***** válasza:
27%
Azt hiszem értem mit szeretnél. Nővéremék ilyen típusúban laktak, ott villanytűzhely volt, mivel új építésű a lakás.
2018. okt. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az egyedi cirkófűtéses társasházi lakásokban csak a kazánházig hozzák jellemzően a gázt, magába a lakásba már nem, csak elektromos kiállások vannak (a sütőnek/tűzhelynek is).
2018. okt. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2018-10-28-19:04:

A válaszom elment privátban, mert volt gyerekszobám!


2018-10-28-19:06:

Nem ugrom Neki!!! Ha az apróbetűs megzavarta, kérem, próbáljon meg válaszolni csak a vastagbetűsre. (Ha pedig nincs válasz, nem lesz harag! :-) )

2018-10-28-19:06:

Nagy kár, akkor ne is ismerkedjünk meg személyesen, mert soha sem lesz közös témánk! :-)))

Az érdekelt, hogy létezik-e olyan „amerikai konyhás" lakás, ahol a „konyhában" gáztűzhely van?

Azért egészítettem ki a központi-, illetve távfűtés opciókkal, mert magam is jártam olyan „amerikai konyhás” társasházi lakásban, ahova - egyedi fűtés céljából - be volt vezetve a gáz. Engem az egyéb érdekelne. Az AMERIKAI KONYHÁS és a KONYHA azért kerültek idéző jelbe, mert az „Amerikai konyha” úgy USA eredetű, ahogyan a Párizsi francia, illetve a rábökésre kinevezett szoba-részlet pedig nem konyha.


2018-10-28-19:30:

- Az kár. Drágább a főzés és a sütés, és egy bögrényi víz felforralása is hosszabb ideig tart.

Nagy általánosságban is kár. Akkor miért építették ki szinte az egész országban a földgáz-vezetéket???


2018-10-28-19:51:

Na, ez az értelmetlen megfogalmazás, nem az én kérdésem (Ahogyan mások lehurrogtak.)

- Cirkófűtésnél nem beszélhetünk kazánházról. Nálam a fürdőszobában van – és nem külön helyiségben, ahogyan, tudomásom szerint, a legújabb építési szabályzat előírja./ 1982-ben még nem volt cirkó, így van egy vízmelegítésre és egy fűtésre szolgáló szerkezet.

- Az általam felhozott példában igenis a lakásig vitték a gázcsonkot. Az ablakkal ellátott óriási WC-ben van a szerkezet. Azt azonban nem tudom, hogy az szolgáltatja-e a meleg vizet, illetve hogy milyen tűzhely van, mert az előkészítő pultra nem lehetett rálátni.

Ha csak villanytűzhely van, azon főzni, sütni sokkal gazdaságtalanabb, egy teáskannányi vagy egy tojás megfőzésére elegendő víz is sokkal lassabban forr fel, illetve a fajlagos költsége 3,4-szeres.


Összegezve: Végül nem tudtam meg semmit!

2018. okt. 28. 20:19
 4/7 A kérdező kommentje:
Az utánam következő, jellemtelen hozzászólónak privátban próbáltam válaszolnio, de legnagyobb meglepetésemre, a regisztrációját pár perc alatt törölte, és mire visszaléptem, eltűnt maga a hozzászólás is! :-(((
2018. okt. 28. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem láttam a törölt válaszokat, anélkül írok.

Sok távfűtéses lakásban jártam már, ahol gáztűzhely volt. Ezek közül volt olyan is, aminek nyitott, kvázi amerikai konyhája volt.

(Egyébként elektromos az indukciós is és ezerszer gyorsabb, mint a gáz. Most váltottunk gázról és egy álom.)

2018. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

2018. 12.04. - 18:43

Na ez az, amit nem hiszek el! Nincs az az indukciós lap, amelyik gyorsabban - és kisebb fajlagos önköltséggel - felmelegedne, mint a gáztűhely rózsája.

2018. dec. 23. 01:07
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A fajlagos költségről nem tudok nyilatkozni, őszintén nem is érdekel, de a gyorsaság egyértelmű.

Power funkción konkrétan 15 másodperc alatt forr fel egy nagy fazéknyi víz az indukcióson. Gázon ez a téli időszakban (amikor hidegebb a csapból kijövő víz) nálunk minimum 15-20 perc (!) volt. Megőszültem mire kivártam. Persze lehetett gyorsítani azzal, ha eleve forró vizet tettem fel (vízforraló segítségével - de ez megint plusz fogyasztás).

Fűtésre viszont még mindig a gáz nekem a legjobb. A cirkónkat nem cserélném le.

2018. dec. 23. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!