Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A házépítés elejétől a végéig...

A házépítés elejétől a végéig hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Szeretnék építtetni házat, nagyjából képben vagyok a dolgokkal, de konkrétan egy házépítést még nem nézhettem végig.


Valaki összefoglalná nekem, mi után mi jön, illetve mik a hibák, mire kell figyelni. Könyvet ha tudtok ajánlnai megköszönöm.


Amilyen részleteket nem tudok: víz és csatorna bekötés, azt mi szerint kell kiásni mielőtt lekerül az alap. Csak így kezdésként. Ehhez hasonlók.


Köszönöm.


2018. nov. 2. 06:04
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Hűha, ezt a kérdést. Mindenképp az alappal kezdjétek. Bocs.

Itt egy oldal:

[link]

2018. nov. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

- Mondjuk kezdd ott, hogy az adott telekre kikéred a műszaki osztálytól az építési engedélyt, és rákérdezel, hogy a városrendezési terv szerint arra a telekre egyszintes, vagy éppen több szintes épületet kell felhúzni, vagy szabadon dönthetsz.

- Keresel egy építés-tervezőt, aki majd elkészíti a kiviteli terveket, elvégzi az összes engedélyeztetést mind az építésre, mind a szolgáltatókkal (víz, csatorna, villany, gáz).

- Keresel egy megfelelő végzettséggel rendelkező emberkét, aki felvállalja a kötelező "építésvezetői" feladatokat, és oda figyel, hogy minden tekintetben az elvégzett szakipari munkák a hatályos jogszabályoknak, előírásoknak megfelelően történjen, és aki vezeti a kötelező építési naplót...

- És keresel egy kivitelezőt...


No majd ez utóbbival egyezkedhetsz, hogy milyen segédmunkákat végeznél el te magad inkább (árokásás, visszatöltést, betonkeverés, falvésés, stb. stb.) annak érdekében, hogy minél olcsóbban megúszd.

2018. nov. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy írja az előző, keress egy generálkivitelezőt, ne neked kelljen futkosni a kőművestől a villanyszerelőn át a kubikosig mindenkiért, ő ismeri a megfelelő embereket. Viszont nagyon fontos: csekkold le! Kérdezz tőle címeket, ami házakat ő csinált meg, és ne sajnáld az időt-fáradságot-pénzt elmenni és beszélni a tulajokkal, hogy menyire voltak elégedettek. Megéri! Olyan úgyse lesz, hogy mindenki elégedett volt mindennel, de van amit bevállal az ember, van amit nem.
2018. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

2-es, azzal nem értek egyet, hogy először fmv, aztán kivitelező. A generálkivitelezőnek kell, hogy legyen fmv-je, majd ő vezeti a naplót. Ha az ügyfél nem bízik benne és van pénze, fogad egy műszaki ellenőrt, aki az érdekeit képviseli.

Volt más elírás is, pl kikérni az engedélyt tervezés előtt? Az építési előírás okra gondoltál. Olyan sincs, hogy egy vagy kétszintes lehet, maximális építménymagasság van, abba ami belefér mehet, de nem kötelező elérni a maximumot. Na de ebbe nem mennék bele bővebben, nem ez érdekli a kérdezőt, csak kerüljük a félretájékoztatást! Építész amúgy csak egyeztet közműveket, engedélyeztetni nem fog.


Kérdező, ez túl tág téma ahhoz, hogy itt leírjuk. Googlizz, találsz kivitelezést képekkel, naplózva. Az építész terveződ is tájékoztat majd. Könyvet nem tudok, amiben minden benne van, hiszen minden ház egyedi. Itt egy egy konkrét kérdést érdemes feltenni, annyira lehet alkalmas a fórum.

2018. nov. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a tervező a műszaki terveket a szolgáltatóval a kivitelezés megkezdése előtt nem engedélyezteti, és valami gubanc lesz benne a kivitelezés során, a szolgáltató az életbe nem ad mérő órát, nem csinálja meg a rákötést a fővezetékre, ... a kivitelezés megkezdése előtt bizony a ki kell kérni az engedélyt, különben az építtető nagyot bukhat!
2018. nov. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez pont az a dolog, amit valakik évekig tanulnak egyetemen, szakiskolában, senki nem fogja leírni, hogy kell felépíteni egy komplett házat...
2018. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös, tervezőként mondom, hogy nem engedélyeztetünk tervet közműre. E-közmű rendszerben kell elvégeznünk az EGYEZTETÉST, ide beadjuk ugyebár a helyszínrajzot, amin fel vannak tüntetve a közmű nyomvonalak, ezen kívül semmi más. A szolgáltató nyilatkozik, hogy érintett-e a vezeték, illetve hogy az építéshez hozzájárulnak-e, az ingatlan ellátható-e. Ha minden pozitív, akkor elkezdődik az építkezés, majd a közmű bekötéseket és engedélyeztetést már nem mi intézzük, a tulajdonos adja be az igényét és a szolgáltató intéz mindent.
2018. nov. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!