Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hova tűnik el a központi...

Hova tűnik el a központi fűtésből a nyomás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos már évek óta küszködök azzal a problémával, hogy a fűtési rendszerből (gázkazán, radiátorok, 100 négyzetméteres ház), eltűnik a víz. Az idén elég durva a helyzet, gyakorlatilag 2 napja töltöttem fel a rendszert 2 barra, a kérdés kiírásakor 1 bar a nyomás a rendszerben. Utánaolvastam és ellenőriztem a tágulási tartályt, valóban ki van lyukadva, ennek javítása folyamatban van.

Bizonyára ez okozza a hibát, a kérdésem nem is ezzel kapcsolatos, hanem azzal, hogy végül is egy zárt fűtési rendszerben ilyenkor hová is tűnik a nyomás? Mi a fizikai magyarázata? Csöpögésre, folyásra utaló jel nincs.



2018. nov. 4. 13:36
 1/7 anonim válasza:
Pedig valahol folyik az.. Vagy levegős. Ha lyukas a tágulási ott a hiba. Javítás után megmarad a nyomás. Inkább 1,5-re töltsd csak.
2018. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Zárt rendszernél a kazán tágulási tartályába (gumi labda)

A bent lévő levegő helyére víz kerül .

2018. nov. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű levegős, de mi a fizikai magyarázata annak, hogy zárt rendszerbe folyamatosan töltjük a vizet, mégis visszaesik a nyomás. Ez lenne a kérdésem alapja.
2018. nov. 4. 17:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy hogy a zárt rendszer mégsem zárt,és valahol elszivárog. Valószínűleg a kazánban,és ott el is párolog.


De a 2Bar 1 Bar-ra történő nyomásvesztése nem is jár sok folyadékvesztéssel önmagában,hiszen a folyadékok összenyomhatatlanok(nem úgy mint a gázok),ergo ok-visszafejtve ezt,..a nyomásvesztés során nem veszít a térfogatból a folyadék.

2018. nov. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a tágulási tartáj csere után is fennáll a hiba jelenség, akkor valahol tömítetlen a rendszer.

Nézd át a radiátorokat nem e lukasak? Szerelvények csepegnek-e? Légtelenítők zártak-e?

Falazatban, aljzatban lévő hibákat thermovíziós vizsgálattal lehet felderíteni.

2018. nov. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a tágulási tartályba a levegő helyett víz kerül , ez amikor melegszik a víz a túlnyomás miatt elnyomja a szelepen keresztül. Majd mikor hűl lefelé összébb húzódik és már nincs is meg a nyomás.

Ezért kell leengedni a vízbõl és levegővel utána felnyomni a megfelelő nyomásra.

Így amikor melegszik a víz ez a tágulási tartály veszi fel a nyomàst mivel a levegő össze nyomható. Lehűlésnél pedig tartja a levegő a nyomást.

Én autós kompresszorrel nyomom fel amikor szükséges, a tartályon lévő szeleptűs szelepen keresztűl.

2018. nov. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5. Vagyok.

[link]

Ezen a szelepen keresztűl tudod felnyomni.

Úgy soktam hogy leengedem a vizet annyira hogy majdnem 0 legyen, felnyomom levegővel , majd ezt kétszer még megcsinálom és így tökéletes.

2018. nov. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!