Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőfólia belső oldala vizesedik?

Tetőfólia belső oldala vizesedik?

Figyelt kérdés

Nemrég elkészült házunkban a padlástérben durván vizesedik a tetőfólia. A födém van szigetelve nem a tető.A födém rétegrendje: gipszkarton,hőtükrös párazáró fólia,15+ 15 cm fagerenda, közte kétszer 15 cm ásványgyapot szigetelés, deszkázat.

Egy fűtött helységből nyílik a padlásfeljáró létra, létezik,hogy azon keresztül annyi meleg tud távozni a padlástérbe, hogy ez okozza a fólia vizesedését ?

Esetleg a padlástérbe kéne szellőzőnyílásokat készíteni a tűzfalakra mint a régebben épült házaknál ?



2018. dec. 15. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Én arra tudnék tippelni, hogy a tűzfal építési nedvessége okozhatja. Még bőven vizes lehetett, mikor leszigetelték, aztán most nincs hova távoznia a nedvességnek.

A tetőfólia páraáteresztő? Ha az, márpediglen annak kell lennie, akkor a padlást átfűtve "kinyomható" a nedvesség.


A másik tippem, hogy nincs megfelelően folytonosítva a párazáró réteg, de ezzel most nem tudsz mit csinálni.


Valahogy ki kellene szellőztetni a padlásteret, kiszárítani, aztán figyelni, hogy visszatér-e a probléma. De hogy hogyan lehetne ezt megtenni, főleg most fűtési időszakban, azt nem tudom.


A kivitelezőt kellene felkeresni, hátha van ötlete a helyi adottságokat is figyelembe véve. Lehet, hogy így kellene megvárni a tavaszt. De ha átáztatja a padlás hőszigetelését, az is elég nagy galibát okozhat, átnedvesedő mennyezet, vagy akár beszakadás is lehet, a gipszkarton nem bír sokat.


Mindenképpen a kivitelezőnek kell megoldania a helyzetet.

2018. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és igen, szellőzőablak segíthetne, ha nem tűzfalról, hanem oromfalról van szó. Ha valóban tűzfal, akkor nem nagyon lehet rajta szellőző.

Én a padlásfeljáróra annyira nem gyanakodnék a kis felülete miatt, de meg lehet próbálni azt is párazáróvá tenni.

2018. dec. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oromfalról van szó, csak nem vagyok szakmabeli és kevertem.

A párazáró fólia biztosan jól lett megcsinálva, láttam amikor készült, minden toldás,leragasztva még a villanyvezetékeknél is körberagasztva, az oldalfalakra pár centit le van hajtva és sziloplasztal odaragasztva.

2018. dec. 15. 15:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Aha, akkor én tényleg építési nedvességre gyanakszom. Keresd fel a kivitelezőt, tényleg jobban fogja tudni, látatlanban csak találgathatok.

Lehet, hogy néhány hősugárzóval meg tudja oldani a helyzetet, vagy be tud applikálni egy kis szellőzőt az oromra.

2018. dec. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !
2018. dec. 15. 15:44
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem építési nedvesség, hanem páralecsapódás lesz a ludas. Vágj szellőzőnyílásokat a tűzfalakra.
2018. dec. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!