Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Így lehetséges a ház építés?

Így lehetséges a ház építés?

Figyelt kérdés
Alapot,falakat,tetőt vállalkozóval csináltatnám,de a belső munkákat én csinálnám,vakolást,100 -as válaszfal felhúzása,ajtó,ablak,fűtés,villanyt,vízet,stb.
2019. jan. 1. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
A villanyszerelèst szakember vègezheti ès szakági műszaki ellenőr kell hozzá.
2019. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De miért?
2019. jan. 1. 15:32
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
statikus tervezőt megkérdeznék, bár szerintem a lehet így, a gázt viszont biztos nem csinálhatod, ill a kéményt, csak ha van rá engedélyed, villanyt nem tudom óra után mit buherálsz, de ha nem vagy profi, abból nagy baj lehet, akár tűz is
2019. jan. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szakképesítést nem igénylő feladatokat végezhetsz csak, villanyt, gázt biztosan nem csinálhatsz, válaszfal, vakolás, ajtó ablak mehet. Előbbiekre a miért: mert életveszélyes, az pedig nem elegendő, hogy láttam én már ilyet, meg jóvanazúgy. A szakismeretet bizonyítani kell.
2019. jan. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak a festést, mázolást ajánlom! Azzal nem okozol akkora bajt , mint a gáz, villany, ahogy írták! Legfeljebb rá döbbensz a festés is egy szakma!
2019. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyik fontos feladat a szabványok, előírások, jogszabályok, kivitelezési dokumentációk betartása az építkezés folyamán.

Gondolom ennyi elég.

Tisztában vagy a villamos, gázszerelés-hez tartozó szabványokkal, előírásokkal?

2019. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok


villany: tűz-áramütés

gáz: robbanás

kémény: fulladás

vízzel nem foglalkoznak, megfulladni nem tudsz, max ha áramot ér, akkor van baj, válaszfal kidőlhet, plafon leszakad, ajtó ablak is kidőlhet, rádesik...itt a végét kicsit eltúloztam

2019. jan. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3. vagyok


ahogy előttem is írták

engedélyek ellenőrzések, statikus tervező felelőssége minden, nem véletlenü kerül annyiba, ha gebasz van, tűz, co mérgezés ő felel, de tényleg egy háznál annyi minden történhet, amire nem is gondolsz

2019. jan. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3as, te ezt a statikust nagyon kevered. Ő a tartószerkezetért felel, semmi köze a többihez. Az építész tervező és a kivitelező felel összességében a tervekért, meg valamilyen szinten a gépész és elektromos tervező, de ők inkább csak egy rendszerleírást csinálnak. A szakszerű kivitelezés már a kivitelező és a szerződött szakvállalkozók felelőssége.


Mindegy,a lényeg, hogy a statikust felejtsd el, az tartószerkezet.

2019. jan. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
építész tervező, az nem statikus?
2019. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!