Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kimondottan hangszigeteléshez...

Kimondottan hangszigeteléshez 2 rétegű vagy 3 rétegű ablak az ajánlott?

Figyelt kérdés

Van valakinek esetleg saját tapasztalata a 2 illetve 3 rétegű ablakok zajcsökkentésével kapcsolatban?

Fórumokon néztem utána (magyarul és angolul is, hogy minél többet tudhassak meg róluk), de nagyon megoszlanak a vélemények. Valaki szereti, valaki szerint parasztvakítás.

A hőszigetelés NEM elsődleges szempont. A hangszigetelés lenne a legfontosabb. A szomszéd kutyája az ablakunk alatt ugat folyamatosan (puli). Ezt a zajt szeretném minél jobban csökkenteni új ablakok beszerelésével.


Megéri a 3 rétegű ablakokba történő befektetés, vagy válasszunk inkább 2 rétegű, de vastagabb üveggel rendelkező ablakokat?



2019. jan. 7. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Esetleg valami ilyesmi?

[link]

2019. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Ablakcsere mindenképpen lesz a közeljövőben. (Régiek is az ablakok). Ezért is gondoltuk, hogy ha már cserélünk, akkor megéri-e a 3 rétegű.

Az eszköz hatótávolságán belül több kutya is kapná az ívet, ami nem tenne jót a lelkivilágomnak, mert ők csendben vannak, csak akkor ugatnak, amikor kell. :) Ez az egyik, amelyik non-stop ugat, ha kell, ha nem, folyamatosan.

2019. jan. 7. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:

3 réteg bizonyára jobb, mint 2.

Azon lehet vitatkozni, hogy annyival jobb-e, mint amennyivel drágább.

Viszont akinek minden pénzt megér, hogy azt a hangoskodó dögöt ne hallja, az szerintem vegye meg a 3 rétegűt.

Van ennél egy jóval olcsóbb, végleges megoldás is, de azt nem javasolnám, mert könnyen börtön lehet a vége. És akkor már nem a kutyát fogják bezárni...

2019. jan. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Mindenképpen a békés megoldás híve vagyok, ezért is szeretném megoldani (legalábbis remélhetőleg) az ablakcserével egybekötve.

2019. jan. 7. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az üvegfelületen keresztül fog a hang beszivárogni, hanem sokkal inkább az ablak zárási pontjain.

Ami inkább számít, hogy fa, vagy műanyag ablak lesz e, mert ugye tudjuk a műanyag 99%-an hermatikusan szigetel, ebből adódóan a hangot is jobban megszűri.

Hozzáteszem én fából csináltattam ablakokat, nem vagyok a műanyag híve.

2019. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 3 rétegű jobb, de mondd el rendeléskor mit szeretnél, mert az nem biztos, hogy elég lesz. Ugyan is a hangszigetelésre más is befolyással van. A a jó ablakos kell hogy tudjon korrekt felvilágosítást adni! Ha új ablakokat veszel ne feledkezz meg a friss levegő ellátásról, kérj rejtett ablak szellőzőt az ablakba!
2019. jan. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. jan. 9. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!