Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért jobb a nagyobb belmagasság?

Miért jobb a nagyobb belmagasság?

Figyelt kérdés
Régi gazdag polgári családok házait 5 m-es belmagassággal építették. A kastélyok, lakosztályok belmagassága ennél is nagyobb. Miért?
2019. jan. 15. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom mert a terek is nagyobbak voltak. Hogy nézne ki pl. egy bálterem 2,5 m-es belmagassággal? Vagy egy kastély hallja?
2019. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Korlátlanul volt személyzet, akik az egész kócerájt takarították, fűtötték, kiszolgálták..semmi nem számított ha a pompáról volt szó.
2019. jan. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
A világításra visszavezethetően. Az olcsó villanyvilágítás elterjedése előtt a nagy ablakok nappal megfelelő természetes világítást biztosítottak, este viszont a nyílt égésű gyertyás/petróleumos vagy gázvilágítású csillárok viszonylagosan tűzbiztos (?) működéséhez kellő belmagasság, kellő mennyiségű oxigén kellett.
2019. jan. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Drazicc ***** válasza:
25%
ha fingasz öcsi akkor szétterjed könnyebben.
2019. jan. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

Lehetséges, hogy magasabb lények lakták, nem emberek.

Pl. kékvérűek, sárkányok.

A belvárosi polgári lakások közt is van ilyen magas, de azok főleg 3-4 közti belmagasságúak. Én jobban érzem magam olyanban, mind újabb építésű alacsonyban, pedig 1,6 m vagyok.

2019. jan. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
92%
Ezen régebben én is gondolkodtam és érdeklődtem utána. Az az igazság,hogy a jelenlegi törvényben meghatározott belmagasság minimum a túlságosan kevés. Pusztán gazdasági, fenntarthatósági okokból csökkentették. Kevesebb építőanyag, több emelet, olcsóbb fenntartás. Valójában sokkal egészségesebb a nagy belmagasság. Világosabb, komfortosabb és nem lehelli be az ember 1 óra alatt, mint a mostani 2,6-2,7métert... Így a penészesedés is lényegesen ritkább.
2019. jan. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Mert a polgároknak alapvető igényük volt a normális -emberi léptékű- belmagasság.

A proliknak meg legyen az is elég, hogy csak éppen ne fejeljék le a mennyezeti világítást.

2019. jan. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!