Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Álmennyezet lesz épülő házunkb...

Álmennyezet lesz épülő házunkban, a belmagasság 247-248 cm lesz. Tervek alapján 260 cm-nek kellene lennie, így anyagilag remélhetőleg "jól" fogunk járni. Ettől függetlenül nem örülünk neki. Lehet probléma az engedélyeztetésnél? Meg fogjuk szokni?

Figyelt kérdés

Ha CSOK-ot vennénk igénybe, akkor megszívnánk, mivel tudtommal legalább a nappalinak 250 cm-nek kell lennie.

Szóba jött, hogy az álmennyezet "gipszkarton" részét leszednék a nappali-konyha-folyosó részen, amivel 7-8 cm-rel nőne a belmagasság és a felette lévő téglát (nem szó szerint tégla van felette, csak nem jut eszembe a szakkifejezés, aminek hívják) vakolnák le. Erről mi a véleményetek? Egyébként még annyi, hogy átlag magasak vagyunk, ez sem elhanyagolandó tény.



2019. jan. 15. 18:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem mindegy a lakás alapterülete. Ha legalább száz nm, vagy több,ha a konyha+nappali együtt 30 nm, akkor alacsony a 250 is..jobb a 3 méter.


Ha csak 60 nm, akkor pont jó.

2019. jan. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Ebből a 2 centiből nem lesz probléma és nem fogjátok észrevenni. Az álemennyezet nem engedélyköteles. Bár azt nem értem, hogy minek nektek egy 10 centis álmennyezet? Ha 260-on van a födém, akkor kontekt módon rá lehet ragasztani a gipszkartont. Vagy belécezni akár fával, akár CW profillal, az 5 cm +1,25 cm = 6,25 cm és 250 felett maradtok.
2019. jan. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az miért nem opció, hogy a terv szerinti és törvényes belmagassággal épüljön a ház?


Tényleg érdekel, hogy ez miért nem lehet

2019. jan. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A ház már elég előrehaladott állapotban van. Egy szóval nem mondták nekünk, hogy álmennyezet lesz. Amikor láttuk, hogy a födémre fog még menni gipszkarton, már akkor látszott, hogy nem lesz meg a 260 cm-es magasság. De azt gondoltuk, hogy legalább 252-255 meglesz. Most már rajta van az álmennyezet is, mostanában ez a divat az új építésű házaknál. A szemben lévő szomszédnál is ezt a megoldást alkalmazták (más volt a kivitelező). Elég nagy szívás lenne most már leszedetnünk. Viszont felajánlotta a kivitelező, hogy a nappali+konyha+folyosó részen leszedik, és közvetlen a födémre rávakolnak, stb. Vagy elfogadjuk így, és enged néhány milliót a ház árából.
2019. jan. 16. 08:43
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenről még nem hallottam. Mi indokolja az álmennyezetet?
2019. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
3. Hozzászólónak: valószínűleg én fogalmaztam rosszul, mert úgy mondtam, hogy ennyi "lesz" a belmagasság. Ezt nem jövő időben értettem. Tehát már ennyi, nem opció már a 260 cm. Ahogy írtam is, ebből már maximum 253-255 cm lehetne, ha leszednék ezt az álmennyezetet és közvetlen a födémre vakolnának. Csak ezzel az a bibi, hogy irtó nagy plusz munka lenne és időben is megcsúsznánk hetekkel (vagy többel) és villanyvezetékek is az álmennyezet felett futnak. Akkor a villanyosnak is új megoldást kellene találnia, plusz a leszedéssel a festőket is később kellene visszahívni (most kenik rá az első fehér réteget), plusz már le van glettelve az álmennyezet. Ki tudja mennyire vigyáznának a járólapra, ami már lent van, mekkora kárunk lenne ebből, ránk verné-e a kivitelező, stb. Másik opció, ahogy írtam is, belenyugszunk és "nyerünk" vele néhány millió ft-ot.
2019. jan. 16. 08:54
 7/19 A kérdező kommentje:
5-ös hozzászólónak: hő- és hangszigetelő hatása van. Gépészetet, stb-t takarja, egyenletesebb felületet tud adni. Hirtelen ezek jutottak eszembe. Több épülő háznál is tudom, hogy ilyen megoldást alkalmaztak. Egyre szigorúbbak a szabályok hőszigetelés, hőleadás, stb terén. Azt hiszem 2021-től már csak közel 0 energiafogyasztású házat lehet építtetni...
2019. jan. 16. 09:11
 8/19 anonim ***** válasza:
Hát ha igaz lenne, hogy enged néhány milliót (ne haragudj, de ez nekem abszolút irreális, max néhány százezret lehetne ilyenért kicsikarni), akkor bizony azonnal fogadjátok el. Most őszintén, hogy 248 vagy 255 nektek az ég világon semmit nem jelent. Simán át fogják venni 250-nek, mérési meg kerekítési hiba, ilyenekbe nem szokás belekötni.
2019. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Amúgy tényleg gipszkartonozni szokás, gyors, száraz megoldás, haladós, pontos, sima. Nincs ezzel gond. Én annyira nem akadnék fent ezen.
2019. jan. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az már rég rossz, ha egy frissen épülő háznál BELSŐ hőszigetelés miatt alkalmaznak gipszkartont.

Az valószínűleg igaz, hogy így sokkal egyszerűbb a gépészetet megoldani, nem kell vésni, mindent lehet a gipszkarton fölött vezetni. Szerintem igénytelen megoldás, én még a mostani újépítéseknél sem találkoztam vele sehol.

2019. jan. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!