Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha építek egy kb 40nm házikót...

Ha építek egy kb 40nm házikót melléképület gyanánt amit hivatalosan lehet engedély nélkül és abba szeretnék lakni azt belehet szükséklakásnak jelenteni?

Figyelt kérdés
Akár tégla vagy könnyűszerkezetes az mindegy, de meg szeretném spórolni a költségek nagyrészét ahogy számoltam könnyűszerkezetes kijön kb 3 millióból de ez hivatalosan akár 10 millió is lehet!

2019. jan. 22. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát a szükséglakáshoz kapcsolódó jogokat nem ismerem, de ha melléképületet építesz, nem lakás céljára, abba nem nagyon tervezhetsz fürdőszobát, wc-t, fűtést. Ezek a szükséglakásnak nem is feltételei. De én feltételezem, hogy az eljáró hatóságnak ilyen esetben eszébe jut, hogy nem lehet-e, hogy te direkt lakás céljára építetted ezt? Mert ha igen, akkor az kb. 6.000.000 ft büntetés + bontás.


Ami viszont szerintem egy legálisabban járható út lenne, ha mobilházat építenél, direkt lakás céljára. Szerintem ezt is bejelentheted lakcímnek és nem lebeg a fejed felett a büntetés lehetősége.

2019. jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A fűtés és akár egy fürdőszoba egyáltalán nem ritka, akár ha garázs vagy műhelyként üzemel azt többnyire télen is használják a fürdés is bevett szokás,hogy ne a lakásba vigyék be az olajos vagy bármi egyéb koszos ruhát és ne a rendes fürdőt csesszék össze!
2019. jan. 22. 14:24
 3/9 A kérdező kommentje:
Tehát adott egy 1000nm építési telek és erre szeretnék egy ekkora házikót ami nekem elég, akár azzal az indokkal, hogy amíg a rendes nagy házra nincs meg az anyagi forrás addig lakni ott, persze a nagy ház sose készülne el! Nem tudom milyen kiskapuk vannak, az nevetséges, hogy ilyen olyan engedély, meg tervező stb felesleges csoport akár 5milliót elvigyen,és akkor magam nem csinálhatom meg hívjak szakembert ami megint milliók!
2019. jan. 22. 14:30
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Az örök napsütötte pálmafás trópusi paradicsomban csináljad ugyanezt, főleg ott ahol nincsenek a magyarhoz hasonló élősködő törvények.

Amúgy ne büntetést szabjon ki a magyar állam, hanem csináljon olyan élhető országot amiben nem fészerben kényszerül lakni a polgár hanem az élősködés megszüntetése miatt bármely normál házban is olcsó és előnyös.

2019. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mivel mindenben a HÉSZ (Helyi Építési Szabályok)a döntő, itt erre nem fogsz válasz kapni! Keresd fel az illetékes önkormányzat építési osztályát és ott kérdezz rá, megfelelő tálalásban.
2019. jan. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon jó!

Ingyen lakást mindenkinek! Mekkora ötlet!!! Támogatom.


Most már csak arra kéne rávenni a népet, hogy a vállalkozások (kicsik és nagyok) ne az adóelkerülésről és bevétel eltitkolásról szóljanak, illetve a polgárok se azt keressék hogyan lehet kibújni a szabályok alól.


Voltam hollandoknál, elhihetitek, hozzájuk képest gombokat fizet a magyar adóra. 30.000.000 Ft a tanyasi putri, 100.000.000 Ft az átlag újház. A holland bezzeg nem a kiskaput keresi, hanem befizeti amit kell és mégis hol tartanak bazz... hogy lehet??? Pedig éheztek '45-ben.

2019. jan. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja csak a fizetés is többet ér náluk mint nálunk és sokan albiba laknak mert nincs pénzük saját házra! Igen amíg nem tehetem meg azt,hogy fiatalon megengedjem magamnak a lakhatást hivatalosan ami alapdolog lenne, addig keresni fogom a kiskaput és nem fogok 8-10 millió hitelt arra felvenni,hogy ezeket az ingyenélő haszontalan diplomásokat eltartsam! Édesapám kőműves jó pár házat felépített már, én is építőiparban dolgozom tetőfedőként, szóval tudjuk mit hogyan kell és nincs szükségem se tervezőre, se felügyelő se E napló semmi ilyen baromságra! Ja és régen a paraszt magának épített házat alap nélkül és a mai napig állnak és laknak benne,szóval ha valaki megtud győzni miért is kell milliókat kifizetni erre akkor én kérek elnézést és kezet is csókolok!
2019. jan. 22. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:

/6


Hollandiába jó sokan lakókocsiba, meg hajóba laknak, pottyantanak a tengerbe, meg onnan is esznek kb a fű meg minden problémát "megold"...


Kell is nekik, hogy nyugodtak tudjanak maradni....

2020. nov. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

7/


Kérdezővel nagyjából egyetértek, jól szarrá kellene bombáztatni megint ezt az egész országot aztán akkor egyből eltakarodnánaka sok szabályaikkal meg adóikkal a büdös francba. Örülnének annak is ha találnának olyan embert aki két téglát egymásra rak!

2020. nov. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!