Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 10 évnél régebbi szabálytalanu...

10 évnél régebbi szabálytalanul épített melléképületet le lehet bontatni?

Figyelt kérdés
Nem rég vásároltam a házat, s felújítás után tündökölt ki egy düledező bódé a szomszédommal közös kerítés mögül. Mivel jobb oldali kerítés, megcsináltattam szépre. A bódé sajnos mögötte maradt (kb 20 centire van a kerítéstől) ami szerintem ocsmány és veszélyes is az állapotát elnézve. Kértem többször, hogy javítsa fel legalább szerkezetileg, de nem nagyon veszi figyelembe a kérésem. Ikres övezetről beszélünk, ahol az oldal kertben minimum 3m-ert kell tartani mindenféle melléképületnél. Nagyon csúnya 1 roskadozó bódé 2 ház között, ráadásul ott gyűjti a szemetet. Az önkormányzat kijött, megnézte, a szomszéd 2 tanúval igazolta, hogy 10 évnél régebbi az épület, s nem történt semmi. Tudok vele valamit csinálni jogilag "10 év után"?

2018. máj. 10. 20:07
 1/3 A kérdező kommentje:
senki?
2018. máj. 22. 15:17
 2/3 anonim ***** válasza:

A 10 év csak arra ad "felmentést", hogy bírságot nem lehet kiszabni.

A fennmaradás külön történet.

Ha jogszerűen megépíthető lett volna eredetileg akkor kaphat fennmaradást. Ha eredetileg sem lehetett volna megépíteni (nem az építési helyen van, nem felel meg a beépítettség százaléknak) akkor nem kaphat rá fennmaradási engedélyt => le kell bontani.

2018. máj. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nekem azt mondták a építési hatóságnál, hogy mivel több mint 10 éve fent áll, de szabálytalanul (közvetlen a kerítés mellett), úgy ők nem tudnak vele mit csinálni, szerzett joga van. Nincs neki semmiféle engedélye az épületre egyébként. Csak a bíróság maradt így?
2018. jún. 3. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!