Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Minden esetben muszáj fagyhatá...

Minden esetben muszáj fagyhatár alatt lenni az alapozásnak?

Figyelt kérdés
Egy kb 10 m2 alapterületű téglából épült szerszámos kamráról van szó. Szerintem alapja sincs, ezért süllyed, és van is egy elég nagy repedés a falon. Elbontani nincs kedvem ezért arra gondoltam felújítom, kezdésnek csinálok neki új sávalapot(aztán új tető), beások a fal alá és kiöntöm betonnal. Egy épület alá beásni elég nagy meló, ha nem megyek le a fagyhatárig, hanem csak 30-40 centi mélyre ások,és úgy betonozom akkor annak mi lesz a következménye? Így is állt vagy 30-40 évet alap nélkül, ahhoz képest azért ez is valamivel jobb, nem?

2019. jan. 22. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tehát csak bő 3X3 m? Szerintem sokkal kisebb meló szétcsapni és csinálni egy másikat rendesen, mint amit leírtál. A fagyhatárig nem kell lemenned.
2019. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi melót beleölsz az aláfalazásba annyiból elbontod és a bontott anyag felhasználásával építesz egy újat.

És igen, le kell menni a fagyhatár alá, különben süllyedhet és repedni fog.

Egyébként a falazáson kívül semmit sem spórolnál, ha megtartanád a repedezett faladat, de érdemes benne hagyni egy új alap és új tető között egy rossz falat?

2019. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi az épület: [link]

Amúgy hülyeséget írtam, mert inkább olyan 3x6-os azaz 18m2 kb. A hátsó fala 3m magasságú, elöl 2,5 kb.

2019. jan. 22. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:
igen
2019. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kisebb meló ledönteni, aztán hozatni egy fuvar bontott téglát és újrarakni. 10 m2 nem sok.


Sávalap sem feltétlenül szükséges ilyen méretben. Elég a lemez alap. 15 cm C16 beton, meg 15x15 vasháló

2019. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na hülyeséget írtam, mert van valami szar lemez alapja de össze vissza van már repedezve, ezért ledöntöm az egész épületet, a leendő fal alatt csíkban körben pedig feltöröm a betont és csinálok neki sávalapot
2019. jan. 30. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!