Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sávalap megfelelő-e?

Anide113 kérdése:

Sávalap megfelelő-e?

Figyelt kérdés

-jópár helyen hullámos

-nincs meg mindenhol a vízszint

-csak 60 cm a mélysége...sőt van ahol ennél kevesebb

-csak 4 napig volt locsolva

-a betonvasak van ahol csak 3-4 centire állnak ki, van olyan sáv ahol nincsenek is...

Passzív ház épülne így. Tudom, laikus mit szól bele, de nekem ez akkor sem tűnik jónak.



2017. aug. 2. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát erre max szalmaházat. Ezt jobb lenne ledózerolni és újrahúzni valakivel aki már látott olyat aki járt építkezésen. Eleve nem fogja kibírni a terhelést. Az alap ha nem vízszintes egy sz0pás lesz ráhúzni a falat a hullámokra meg hogy? Persze lehet de nem kkell 2 év hogy összedöljőn
2017. aug. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ettől tartok én is...a gond ott kezdődik, hogy az építészünk megsértődött, amikor jeleztük felé az aggályainak.
2017. aug. 2. 23:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Üdv!

A dolog több sebből is vérzik. Ha hullámos meg hasonló, az még nem annyira nagy baj, csak megnehezíti a következő munkafázist.

Ami aggasztóbb az a 60cm. Itt Magyarországon a fagyhatár úgy 80cm, így mindenki legalább ilyen mélyre szokta levinni az alapot. Anno mikor építkezni kezdtünk és sokat beszélgettünk az építészünkkel, említette, hogy ilyen mélységig talán még sosem fagyott át a föld, így a 80cm eléggé túlbiztosított, de illik betartani. A sávalap mélységét leginkább a helyi adottságok szabják meg pl: ha túl agyagos a föld, vagy épp homokos, akkor mélyebbre kell menni. Vasalás van benne?

Locsolni szintén illik a betont, sőt a mostani 40°c+ -ban még talán takarni is, bár legnehezebben a sávalap ég el, szerelő betonnál jobban kell vigyázni.

A leginkább ott döbbentem le, ahol passzív házat említettél. Úgy tudom, hogy a nagyon szigorú követelmények miatt, ha ilyen épületet szeretnél, nem sávalap, hanem szigetelt lemezalap kell a ház alá. Talán egyszer valahol olvastam, hogy a sávalap is jó lehet, de a külső oldalát XPS-el szigetelni kell, a későbbiekben pedig a falazatot egy hőhídmegszakítóval indítják (Ytong Start?).

Minden esetre az, hogy az építész min sértődik meg, a kutyát sem érdekel, ha úgy látod nem a jó a kivitelezés és nem a tervrajz alapján történik (ott tuti nem 60cm sávalap áll, különben nem kaptál volna engedélyt..) akkor fordulj a Műszaki ellenőrhöz, vagy rosszabb esetben az Építési Hatósághoz.

2017. aug. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sajnos a vasalást én nem láttam, de úgy tudom azt sem csinálták meg rendesen.

A tervben valóban 80 cm áll mélységnek. Ráadásul ez homokos talaj :/

Az a baj, hogy az építészünk az anyósom barátja, emiatt még rosszabb a helyzet. Szerinte szégyeljük magunkat, hogy megkérdőjeleztük a 40 éves szakmai tapasztalatát... csak nekem, aki egy ilyen alap dolgot építészként nem tud, mint a fagyhatár, illetve azt mondja, hogy nem kell igazán a betont locsolni az eléggé megkérdőjelezhető tudású.

A vízszint is alap dolog lenne szerintem.

Nem tudsz esetleg ajánlani statikust?

Szerintem le lesz bontva az egész és új építészt kell keresnünk.

A Tied megbízható volt? Esetleg tudnád Őt ajánlani? Veresegyházán van a telek.

2017. aug. 3. 10:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Hello, ment az üzi!
2017. aug. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!