Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Központi fűtéshez esővízet...

Központi fűtéshez esővízet lehet a rendszerbe tölteni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy sok kellene egy vegyestüzelésű, és egy gázkazán rendszeréhez, ami egy 1000 l-es puffertartály van bekötve plusz még a rendszerbe ami van.

2019. jan. 24. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Persze hogy lehet.

Csak lehet a javitas tobbe fog kerulni mint amennyit sporolsz a vizszamlan...

2019. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam, de kíváncsi vagyok az ellenérvekre.
2019. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%
Lehet de nem ajánlott mint ahogy az előttem író írta lehet többet fogsz a javításra költeni mint amit megspórolsz
2019. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Szűrd át alaposan , elvileg kicsit lúgosabb ami miatt kövesedik . De a csapvíz is kemény a mi térségünknél . Évente nyáron többször frissítem kristály tiszta csapvízzel , 10 éve minimum , semmi gond nincs .
2019. jan. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ülepítés után nincs mit kiszűrni.


"elvileg kicsit lúgosabb ami miatt kövesedik"

elmagyaráznád, hogy honnan kerül a Ca az esővízbe?

2019. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiváncsi lennék miért nem lehet esővizet a fűtés rendszerbe tenni .Az eső víz lágy víz,ilyen célra tökéletesebb ,mint a hálózati víz .Ebből már nem csapódik ki mészkő sem .Ha már ilyen lehetőséged van,nem ártana tenni bele 40-50 dkg trisót sem .

Amikor még savas akkumlátorok voltak,eső vízzel lett pótolva az elpárolgó víz .

2019. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#1

nem a csapvíz az alternatíva, hanem a desztillált vagy ioncserélt, esetleg forralt víz.



A csapvíz Mo. nagy részén túl kemény, ahhoz hogy az ember nyugodt szívvel töltse fel vele a rendszert.

Ilyet csak a "szerelők" tesznek, hátsó szándékból.

Pláne káros, ha van egy 1000l-es tartály is...



Most nincs kedvem utánanézni, de a "kristáytiszta" vezetékes vízben jelentős mennyiségű Ca-, Mg-karbonát van, ami meleg hatására a hőcserélőben rakódik le.

2019. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az esővíz lágy víz, így nagyon jó a rendszerbe, sőt régen töltötték is vele, normálisan meg kell szűrni.

A csapvizet régen kevés trisóval lágyították feltöltéskor.

Amennyiben jó a csőrendszer, nem kell töltögetni állandóan csapról vízzel, akkor csak egyszer csapódik ki a vízkeménységet okozó sók, így nem fog elvízkövesedni a rendszer.

Az esővizet viszont én fertőtleníteném egy adag hypóval előtte, vagy nyomasd fel a rendszer 1x 60 fokra.Mert ha állott, akkor sokminden van benne.

2019. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A forralt vízzel szerintem sokmindent nem oldok meg mivel ugyanolyan keménységű lesz mint ellőtte.
2019. jan. 24. 17:50
 10/16 anonim ***** válasza:

A változó keménységet lehet csökkenteni.

Leülepszik a fehér "por" alulra.


Halaknak forraltam vizet íváshoz és ők is érezték a különbséget.

2019. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!