Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Zárt tágulási tartályt fűtési...

Zárt tágulási tartályt fűtési rendszerbe?

Figyelt kérdés
előremenő vagy a visszatérőbebe kell beépíteni ? tudom hogy a kazánba van de egy plusz nem árthat

2017. okt. 8. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen mindegy hova építed be, csak az a lényeg, hogy üzem közben ne legyen elzáró szerelvény a hőtermelő (kazán) és a tágulási tartály között. Rakhatod úgy is, hogy a kazán a pincében, tágulási a padláson, ha közben megmarad a direkt összeköttetés.
2017. okt. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem köszönöm a választ a kazán mellett elfér akkor mindegy hogy a visszatérő vagy az előremenő be van igen azt tudom vagy golyós csapot berakni és a kart leszedni róla hogy max csere esetén el lehessen zárni :)
2017. okt. 8. 10:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Visszatérőbe kell
2017. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az előremenőbe túlnyomásszelep kell
2017. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nyitottnál lényeges hogy a visszatérő (szívó) ágba kerüljön a tágulási, nehogy a szivattyú megforgassa a vizet a tágulásiban, mert akkor a folyamatos oxigénfelvétel miatt hamar kirohadnak a radiátorok. A zárt rendszer egy egységes zárt hidraulikus rendszert alkot, bárhova rakod a zárt tágulásit, működni fog. A lényeg, hogy a tágulási levegő előtöltése passzoljon a rendszer nyomásához. Ha túl van töltve levegővel, akkor nem fog működni, vagy csak kevés vizet tud pufferolni (ilyenkor lehűlt rendszernél leesik a nyomás), Ha elszökik a levegő, akkor meg olyan mintha nem is lenne, melegítéskor felmegy a nyomás, addig, míg ki nem nyit a kazán biztonsági szelepe, hűléskor pedig leesik nullára a nyomás.
2017. okt. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
koszi a válaszokat :)
2017. okt. 8. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!