Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 20M forintból tényleg lehetetl...

20M forintból tényleg lehetetlen építkezni, ha van összközműves telek?

Figyelt kérdés

Mindenki olyan magas árakat ír itt, akkor mégis kinek éri meg építkezni? Vidéken ezért már kész házakat telken lehet venni, akkor mire jó az építkezés?


Miből lehet faragni? Hogy lehet a legokosabban felhasználni 20M forintot?


2019. jan. 27. 15:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
44%

Nem.

Annak aki saját kialakítású házat szeretne.

Arra, hogy saját kialakítású házad lesz.

Kőből és fából.

Most? Nem építkezésre az biztos.

2019. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Lehet, de aránytalanul kicsit, magas fajlagos költséggel. Gyakorlatlag ha az újépítésből levonod a csok 10 milliót, megkapod a normál árat. Ez az összeg pedig eloszlik a munkaerőhiány miatti magas élőmunka és építőanyagárak között. Anélkül nem éri meg építkezni, használtan kell nézni valamit.
2019. jan. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Semmi extra házat nem szeretnék, csak egy élhető otthont. ilyen ingatlanárak mellett gondolkodtam az építkezésen budapesti agglomerációban, 20 m ft készpénz áll rendelkezésre, hitelt nem szeretnénk felvenni, telek van. semmi esély rá?
2019. jan. 27. 15:50
 4/28 A kérdező kommentje:
csok-ra nem vagyunk jogosultak (még), nem is leszünk egy ideig. a használt házak ára nagyon magas, vályog 2 szobás élhetetlen, felújítandó otthonok vannak ennyiért, ezért gonolkodtam valamilyen olcsóbb munkában. Hát köszi. Az ember azt hinné, hgoy egy telek meg 20 ft jó valamire, de még ez se, pedig ezt sem könnyű összekotorni. :(
2019. jan. 27. 15:52
 5/28 A kérdező kommentje:
20 M* elírás. de lassan kezdem a 20 M forintot is 20 forintnak érzékelni..
2019. jan. 27. 15:53
 6/28 anonim ***** válasza:
33%

"használt házak ára nagyon magas, vályog 2 szobás élhetetlen, felújítandó otthonok vannak ennyiért, ezért gonolkodtam valamilyen olcsóbb munkában."

Ha a ti környéketeken 20M-ért lepusztult házakat lehet venni, akkor vajon honnan az istenből gondolod, hogy ennyiért tudsz újat építeni? Szerinted az újat felhúzni olcsóbb mint a régi lepattant?


Bp-i agglomerációban 20M-ért? Ennyiért még Borsodban is csak kicsit tudnál építeni, nemhogy Budapesten vagy a dunántúlon.

2019. jan. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
20m forintért lepusztult otthont lehet venni, mert a telek ennyire drága a környéken, így bontandó épületeket adnak ennyiért. építési telkünk viszont van már, így arra nem kellene költeni. köszi a hangvételed, kedves utolsó:)
2019. jan. 27. 16:09
 8/28 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy építeni miért drágább budapesten, mint vidéken, ha a telek ára nem számít bele. értem, hogy a munkaerő lehet drágább, de gondoltam megérheti. én kérek elnézést :D
2019. jan. 27. 16:10
 9/28 anonim ***** válasza:

"20m forintért lepusztult otthont lehet venni"


Magyarul szerkezetig mindent le kéne szedni róla, újjáépíteni az alsó hangon is 15 millióba kerülne. Tehát a te logikád szerint még hátrébb is lennél.

2019. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
így nem tlejesen értem az építkezés kalkulátorokat, ahol azt írják, hogy 70 nm-es kulcsrakész ház téglából felépíthető akár már 20M forintból. Azsem lenne baj, ha mondjuk a tetőtér csak beépíthető lenne majd később, ha gyarapodunk, és 1 szint használható pár évig csak.
2019. jan. 27. 16:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!