Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 20M forintból tényleg lehetetl...

20M forintból tényleg lehetetlen építkezni, ha van összközműves telek?

Figyelt kérdés

Mindenki olyan magas árakat ír itt, akkor mégis kinek éri meg építkezni? Vidéken ezért már kész házakat telken lehet venni, akkor mire jó az építkezés?


Miből lehet faragni? Hogy lehet a legokosabban felhasználni 20M forintot?


2019. jan. 27. 15:40
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Tehát, ha jól értem kedves kérdező, örököltél egy összközműves (építési)telket, méghozzá jó helyen?


Mert akkor bizony bőven fel lehet építeni 20 millából egy lakható, élhető házat.

Ne dőlj be a sok elszállt árajánlatnak..hát persze, hogy mindenki rajtad szeretne meggazdagodni.

Először is kellene egy elvi építési engedély a telkedre, méghozzá egy típustervre. Ha ez megvan, akkor kezdj el tájékozódni. Mondjuk mennyi lenne a csatorna, víz-villany-gázbekötés? mert a ház elhelyezésétől is függ.

a fuvardíj sem mindegy. Itt a Sasadon a fuvar sem olcsó. Mire felér a hegyre a beton, a homok, vagy a sóder, tégla, le is rohad a teherautó.


A típustervekből számtalan jobbnál jobb van, csak snassz.

2019. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
67%

"Ne dőlj be a sok elszállt árajánlatnak..hát persze, hogy mindenki rajtad szeretne meggazdagodni."


Vagy csak profitot szeretnének termelni? Szerintem mindenki azért vállalkozik meg dolgozik hogy pénzt keressen, nekünk van családunk, életünk amihez pénz kell.

Egy kőműves.

2019. jan. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Egyszerű a tétel ,ha csak ez az összeg áll a rendelkezésedre jelenleg, akkor építs kb 70 m2-t melynek a tetőtere később beépíthető.
2019. jan. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Kedves kőműves, az a baj, hogy ilyen kivitelezési árak mellett másnak sosem lesz családja, mert nincs hova szülni :D a kaláka már tilos, maradnak a szakik, akikből van 3 jó, akik okkal horror áron dolgoznak, a maradék meg jó, ha nem szívódik fel, és hagy ott a munkálatok közepén, mert iszákos nyomi.


az viszont tény, hogy a kalkulátorok mind-mind nagyon eltérőek, egyik-másik cég nagyon nagy eltérésekkel dolgozik. ne értsd félre, én sosem sajnálom a munkaerőtől a pénzt, és a munkadíjat, ahogy én is elvárom, hogy megfizessenek a munkahelyemen, de amikor a teljes kivitelezést egy cég csinálja, ott azért van némi himihumi.


utánajárok pár cégnek, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, de felteszem, hogy fogok találni hideget-meleget is minden árkategóriában.


A teljes kivitelezésnél pedig ha jól tudom, akkor a kőműves alkalmazott, nem pedig vállalkozó..


Az indokolatlanul nagy profitot viszont nem írom alá akkor sem, ha cserébe 20 évig kell majd bámulnom a girbegurba járólapomat, amit én tettem le :D


korábbi tapasztalatom alapján nem bírtam találni egy 2 lábon álló szakembert, aki ne lett volna pityókás a nap végére. tisztelet a kivételnek.

2019. jan. 27. 17:31
 25/28 anonim ***** válasza:

Egy átlagos ház felépítése - nem lepra, nem luxus - jelenleg még 300-350ezer/m2. Teljesen mindegy, Budapesten, vagy Karakószörcsökön. Ennyi és kész!

20 millióba egy 60 m2 alapterületű ház fér szűken bele, úgy kell terveztetni, hogy később mód legyen a bővítésre, akár oldalt, akár felfelé.

2019. jan. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

25 vagyok

Természetesen ezt szigetelve és korszerű fűtéssel értettem, pincétől a padlásig, kulcsrakészen.

2019. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
25-öst annyival egészíteném ki, hogy ez a 300-350.000 Ft/nm (ami helyesen a realitás most) kb. 100 nm körüli házaknál érvényes, ahogy mész lefelé fajlagosan egyre drágább lesz az építés.
2019. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ja és még egy gondolat.

Én is BP agglomerációban nézelődök éppen.

Ahol 20 millióért bontásra ítélt házakat árulnak, ott az üres telked majdnem ugyanennyit ér. Pláne ha ikerház is ráfér. (Itt lehetne kivitelezővel boltolni akár, hogy a fél telekért cserébe a ház egyik felét kapod plusz némi ráfizetés. Megfontolandó


A tervekhez pedig: 30-35 millióból kulcsrakész ikerház felet tudsz venni 70 nm, 3 kis szoba, Érd, Diósd stb.



De személy szerint én a 20 millió Ft önerő mellett nem ilyednek meg 10 millió hiteltől. Nyilván két elég komoly kereset van a háttérben, ha ennyi pénzt sikerült összerakni már

2019. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!