Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ki mióta él könnyűszerkezetes...

Ki mióta él könnyűszerkezetes házban? Mennyire szeretitek? Tapasztalatok? (ellenvéleményeket nem kérek tapasztalat nélkül)

Figyelt kérdés
2019. jan. 28. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

40 m2-es szigetelt faház annak számít? (nem OSB tákolmány)

Na mindegy, leírom, ha nem számít annak, akkor ne vedd figyelembe!

A szigetelés ellenére nyáron meleg, télen hideg, a szigetelésbe beköltöznek az egerek és viharban, szélben olyan érzés, hogy mindjárt elrepül az egész.

2019. jan. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, a faház is számít! bár mi acélszerkezetes házban gondolkodunk, csak valódi tapasztalatot nehezen szerzünk. köszi!mivel és hogyan van szigetelve? mikor épült? ki volt a kivitelező? ez priviben is jöhet! :) köszi!
2019. jan. 28. 14:59
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben élünk könnyűszerkezetes házban 2 éve, 2 hónapja. Nyáron nagyon-nagyon meleg, télen hamar kihűl de hamar fel is tudjuk fűteni, bár az oldal falak nagyon huzatosak,hidegek. Nem tudom, hogy mennyire vagy mivel van szigetelve.
2019. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

8 éve készült nyaralónak, de mióta nyugdíjasok vagyunk 5 éve, mondhatom, hogy ott élünk, mert egy évben 8-9 hónapot ott töltünk. December elején jövünk haza a karácsony miatt (család) és február végén március elején megyünk vissza.

Egyedi megrendelésre készítette a szomszédunk, aki asztalos mester a 2m x 3m-es paneleket (fa+szigetelés+fa) és egy ács segítségével állították össze, beton alapra. Padlásteres, cseréppel fedett, 7 cm-es nikecell van a falapok között, valami ilyesmi:

[link]

Ma már lehet nem ezt tetetnék bele, de akkor tapasztalatlanok voltunk. De ezóta sem kaptunk megnyugtató választ, hogy melyik fajta szigetelésbe nem költözik be az élővilág, mert az üveg és kőzetgyapotba is belemegy, ha úgy tartja a kedve.

8 éve 1,5 millióba került, a víz+elfolyó becsövezésével + a betonozás, de arra már nem emlékszem mennyi volt az anyagára, mert a munkát mi csináltuk.

Hangsúlyozom, ez a mi tapasztalatunk, lehet, hogy akik a másmilyen könnyűszerkezetes elemekből építtetik a házukat, azoknak más a tapasztalatuk. A klíma az nélkülözhetetlen kellék bármelyiknél, szerintem.

2019. jan. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 4-esről lemaradt: 1-es válaszoló vagyok
2019. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat! A klíma nélküli verzióban nem is gondolkodom, azzal nem feltétlenül lenne gond. Az élővilágot viszont most először hallom :o átrágják magukat? Vagy hogy kerülnek oda?
2019. jan. 28. 15:40
 7/9 A kérdező kommentje:
mentek a zöld kezek!
2019. jan. 28. 15:45
 8/9 anonim ***** válasza:

#6

Erre sajnos nem tudok neked válaszolni, mert látványos lyukak nincsenek kívülről. Az egér nagyon picike és azt mondják, ahova a feje befér, oda a teste is.

A szárnyas hangya telepeket el is felejtettem neked mondani, "akik" a belső fal és a gipszkarton között keserítik az életünket, de valójában ezek amit felsoroltam nem csak a könnyűszerkezetes házaknak lehetnek a "szépségei", gyakorlatilag bármilyen házba és szigetelésbe be tudnak költözni, ahogy gyakori is a panasz erről.

Ez a cég állítólag megoldotta a problémát, bár én kétkedve fogadom, hogy pont egy papíralapú szigetelésbe nem mennek bele, de ki tudja?

[link]

2019. jan. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak a papír szigetelèyhez írnám, hogy a cellulöz különfèle sókkal van átitatva a tűzvèdelem miatt, ès ezek a sók tartják távol az èlősködőket, mert kiszárítanak mindent. Söban nem jó az èlet.
2019. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!