Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit jelentenek a következő...

Mit jelentenek a következő jelölések településszerkezeti tervben?

Figyelt kérdés

Most készülünk telket vásárolni, és a kiválasztott telek 2 éve lett Lf vagyis falusias lakóövezetbe sorolva. A telken a TSzT tervlap alapján van egy jelölés: K3. A környező telkeken is van K3 jelölés, továbbá k3, $5, ud, vagy rá van írva hogy művelésből kivont zártkert és nincs rajta más jelölés. Mit jelentenek ezek? (különösen érdekel a K3 jelölés) Nincs semmilyen jelmagyarázatban, OTÉK jogszabály gyűjteményben sem tálaltam választ.

A főépítésznek írtam 3 hete, de még nem válaszolt, pedig korábban 1-2 napon belül visszaírt. Elsősorban a beépíthetőségre lennék kíváncsi, ami tudtommal Lf övezetben max 30%, ettől remélem "nem téríti" el ez a jelölés. A HÉSZ-ben mindenre kitérnek, csak az Lf övezetre nem. Az önkormányzat heti néhány nap van csak nyitva, nem mennék be ilyen miatt ha itthon is meg tudom fejteni kérdést.

Előre is köszönöm a választ!



2019. febr. 2. 19:21
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyi infóból nehéz megállapítani (még úgy is, hogy én is építésügyi hatóságnál dolgozom), de amiket írtál abból arra következtetek, hogy ezek az ingatlanok korábban valamilyen zártkerti mezőgazdasági övezet volt és a település Rendezési Tervet módosított annak érdekében, hogy hasznosítva legyenek a telkek és emberek költözhessenek a településre.

Mivel azt írtad az önkormányzat csak heti pár nap van nyitva én valamelyik hegyvidéki önkormányzatra gondolok ott láttam ilyen nyitva tartást. Egyébként nem ahhoz az önkormányzathoz célszerű bemenni, hanem amelyik járásban van az önkormányzat annak a központjába az építésügyi hatósághoz, ők mindent el tudnak mondani pontosan. Sőt igazából be sem kell menned, mert az ÉTDR-ben ha van ügyfélkapud és beregisztrálsz Építésügyi hatósági szolgáltatást is kezdeményezhetsz (ingyenes), amiben kéred arra a területre vonatkozóan közöljék az előírásokat.

Na de, hogy válaszoljak a kérdésedre a betű vagy szimbólum a művelési ágat jelenti az adott ingatlanra, míg a szám a minőségi osztályt. Pl. SZ-szántó, E-erdő, L-legelő, stb. 1-első osztályú, 2-másod osztályú, stb.

Jelen esetben K3 vagy k3 annyit jelent, hogy Kert művelés alatt van tehát, ha erre építkezni szeretnél/szeretnétek előbb ki kell vonni művelés alól. A 3-mas pedig mint írtam a minőségi osztályt jelenti ennek a kivonásnál lesz szerepe, majd a Földhivatali eljárásnál. Zártkerti ingatlanok művelés alóli kivonása tavaly még ingyenes volt csak az alapeljárásért kellett fizetni, jelenleg nem tudom hogy az e. A $ jel az ha minden igaz szőlőt szokott jelölni, az "ud" udvar, míg a művelés alól kivont az már olyan ingatlan amit a neve is mutatja művelés alól kivontak. Tehát ha lekéred a tulajdoni lapját az lesz ráírva, hogy "Kivett beépítetlen terület". A Zártkerti rész arra utal, hogy nincs Belterületbe vonva. Ezt is amúgy a tulajdoni lap bal felső sarkában meg lehet nézni. Három variáció lehet ott: Belterület, Külterület vagy Zártkert. Ha Zártkert vagy Külterület szerepel ott (de jelen esetben Zártkert kell) az csak annyiban bonyolítja a dolgot, hogy ha bármi olyat akartok építeni ami építési engedély köteles akkor ott szakhatóságként be lesz vonva a Környezetvédelmi és Természetvédelmi szakhatóság ami plusz kiadást fog jelenteni. Lakóépületnél már nem, mivel az egyszerű bejelentés köteles ott már a tervező felelőssége lesz, hogy egyeztet-e a szakhatósággal.

Remélem tudtam valamelyest segíteni. Egyébként ha leírod, hogy melyik ez a település megpróbálhatok jobban utána nézni.

2019. febr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!