Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beton festés műgyanta vagy?

Beton festés műgyanta vagy?

Figyelt kérdés

Családom sírhelyénél van egy később hozzábetonozott rész amin 10 év után sem telepedett meg semmi - moha vagy más növény (mondjuk ez is érdekelne, hogy miért nem? adalékolták valamivel a betont?).

Viszont a másik rész (a régi - kb 30 éves) már nagyon mohás. Le szoktam drótkefézni, gyökérkefézni,, mosni de nem mindig van időm rá (nagyon messze lakom. :( )


Arra gondoltam, hogy az egész, sírhely körüli beton tükröt lekenném valamivel ami megoldaná a problémát. Ami homogénná tenné a különféle betonokoat (persze megfelelő aláalapozás után), ami egségessé tenné a területet.


Műgyanta vagy beton festék? Mi az ami időjárásálló, moha és növénybiztos, tartós megoldás lehet?


Kössz!!!!



2019. febr. 10. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
64%

Pont azért tud megtelepedni a moha, mert le lett drótkefézve, sérült a felület.

Ahol nincs, ott valószínűleg sértetlen a felület.


Betonfesték is jó lehet, olcsóbb és egyszerűbb mint a műgyanta.

2019. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

#1

Pont azért drótkefézte a kérdező, mert megtelepedett a moha.

Tehát előbb volt a moha, mint a kefézés.

Kérdező!

Én a műgyantát javasolnám saját tapasztalat alapján (nem sírkőnél) és a környezetemben is azt látom, hogy akik értenek hozzá és megtehetik, azok műgyantát használnak az időjárás által kitett helyeken.

2019. febr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
THX!
2019. febr. 17. 10:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

HA nem drótkefézve lett volna, hanem (újra) csiszolva és felület kezelve (időben) akkor nem lenne mohás. De a drótkefe miatt jobban meg tud telepedni a moha.

Egyébként igen, a műgyanta jobb.

2019. febr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!