Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mivel készítsen melegvizet az...

Mivel készítsen melegvizet az ember?

Figyelt kérdés

Családi ház.


4 fő.


Nemsokára építenénk, de képtelenek vagyunk eldönteni h. mivel készüljön a melegvíz.


Gáz nincs a telken, annak bevezetése ki tudja mekkora összeg.



2019. febr. 15. 18:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

A tartályos bojler felett eljárt az idő. Erre van az átfolyós, elektromos vízmelegítő. Csak akkor fűt amikor szükség van rá és nincs tartálya.

Az egész 3,6 kg falra szerelhető, fenti linken is ott van.

Sokan átfolyós gázos vizmelegítőt haszálnak, de ahhoz rengeteg engedély kell és macera.

Erre találták ki az elektromos változatot, nincs kémény, nincs tartály.

2019. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
80%
Ez már akkor rossz volt ,mikor kitalálták.Külön villamos hálózatot kell neki kiépiteni. Télen képtelen megfelelő meleg vízet biztositani .
2019. febr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen átfolyós, elektromos vízmelegítőm van s nem fűt egész nap mint egy bojler, hogy melegen tartsa a vizet.

Kicsi, szép, akárhányan zuhanyozhatunk egymás után, keveset fogyaszt. Szerintem tökéletes. A hálózatot alapból így csináltattam.

2019. febr. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Tél van és semmi gond a hőmérséklettel. Nem is használjuk ki a max. hőfokot.
2019. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

"Napkollektor, nem napelem."

Napelemmel jobban jár.

2019. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
A hőmérséklettel nincs semmi gond, hacsak nem tudja a válaszoló hogy miről van szó. Nyilván nem az egyfázisú 3,5 kW-osról, mert az csak langyos vizet csinál. Nekünk a főrdőben egy ilyen huszonix kilovattos van, féleteljesítményen (kb 3,5-ös fokozat a 8-ból) olyan megle vizet csinál hogy nekem majdnem sok a kádban. A pincébe építettem be zuhanyzót, csak 11kw-ossal, még az is folyamatosan tudja a 43 fokot, ha az ember beállítja neki ezt a biztonsági határt, hogy ne égesse le magát. Ha átkapcsolom a dipkapcsolót, elvileg 65 fokig is megy.
2019. febr. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

11: igen nincs kémény nincs tartály, cserébe 4szer annyiba kerül a villamos energia mint a gáz. Szóval nálam a sorrend: átfolyós gázos, középútnak átfolyós elektromos (holtversenyben a gázfűtésről melegített tartályossal), és a legvégén a tartályos villamos, ha más választásom nincs.

Persze ezeket lehet kombinálni napkollektorral.

2019. febr. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb napelemmel kombinálni. Kevesebb a macera vele és sokoldalúbb a felhasználás lehetősége.
2019. febr. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
45%
Levegő-víz hőszivattyúval fűtenék, és erről menne a melegvíz is. Ha van rá keret, kiegészíteném napelemmel.
2019. febr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Alain Delon ***** válasza:
Elektromosnál azt is be kell kalkulálni, hogy 32A felett amperenként x ezerért emeli az áramszolgáltató a teljesítményt. Különben nekem ebből a családból van két kisebb teljesítményű fürdőszoba/konyhába: [link]
2019. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!