Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Épület alapozása mellett...

Épület alapozása mellett mennyire lehet mozgatni a földet?

Figyelt kérdés
Lakóépület melletti pinceépítés kapcsán érdekelne. Egy 6 méter hosszú főfal egyik végénél lenne megmozgatva a föld a fallal párhuzamosan 2 méter hosszan, kb. 50 centi elhagyással. A szokásos 80-100 cm mélységű beton sávalapról van szó, viszonylag kötött barna erdőtalajban. A kérdésem, hogy ettől az alaptól tehát kb. 50 cm elhagyással le lehetne-e ásni olyan 2,5 métert a pincefalnak úgy, hogy ne legyen gond?

2019. febr. 18. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a terveződet! Mit és hogyan gondolt.
2019. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem, ilyet nem csinálunk. Ha valami mellé alapozol, akkor azonos síkra kell vinni az alapozásokat, különben a magasabban lévő alap benyomja a pincefaladat.

2 méter mondjuk nem egy nagy hossz, de ez így akkor sem szakszerű.

2019. febr. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
12:57, köszi. Még esetleg annyit ha tudnál mondani, hogy ilyenkor csak az érintett szakasznál kell utólagos alapozással mélyebbre vinni az alapozási síkot, vagy az egész alap mentén? Gondolok itt elsősorban arra, ha a mélyebb alapozású szakasz kevésbé süllyed majd, mint a többi.
2019. febr. 18. 15:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát alapesetben úgy működik, ha valami mélyebben van alapozva, hogy fellépcsőzzük a magasabban lévő síkra. Adott talajhoz, adott szöget rendelünk hozzá, ami mentén kialakítjuk a lépcsőzést.

De most egy ilyen utólagos aláalapozásnál nem tudom, talán elég lehet az adott szakasz. Építész vagyok nem statikus, úgyhogy ezeknek a kérdéseknek csak az alapjaival vagyok tisztában, ilyen esettel konkrétan még nem foglalkoztam.


Nem tudnád esetleg távolabb megépíteni a pincét? Neked is könnyebb és olcsóbb lenne, és az épületedet is megóvnád esetleges későbbi hibáktól. 3 méter mondjuk már biztosan elég lenne.

2019. febr. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, a fellépcsőzés ebben az esetben az, hogy a 2 méteres szakaszt teljesen levinni a pince alapjával megegyezően, de a további falszakasz alatt is mélyíteni azért valameddig lépcsőzetesen az alapot. Sajnos nem nagyon van másra hely, csak egy ilyen fél méter/méter távolságra az épülettől, ezért érdekelt a dolog. Így viszont valóban elég extrém mutatvány és nem olcsó. Majd azért megérdeklődöm szakinál is, csak nem igazán találtam erről semmit a neten. Köszi még 1x.
2019. febr. 18. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez az anyag tanulságos lehet, konkrétan bemutatja, miért veszélyes például a feszültséghalmozódás, egyenetlen süllyedés:

[link]

2019. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából az a kérdés, a két alapot milyen minimális távolságban lehet egymás mellé építeni?

Statikus/mélyépítő.

2019. febr. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!