Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Új fűtésnél (padlófűtés)...

Új fűtésnél (padlófűtés) érdemes hőszivattyú?

Figyelt kérdés

A ház 80m2, teljes alatt padlófűtés lerakása most kezdődik majd.

Ha gázkazánnal rakatom le úgy 1,5-1,6m árajánlatot kaptam kéménybéleléssel.

Milyen fajta hőszivattyú érné meg a legjobban? Rákeresnék de annyi van, így az árát sem tudom belőni mennyi lenne a kiépítése.

Napelemek tervben vannak, 2 év múlva jár le 2x20ezres lakástakarék, abból.


2019. márc. 3. 10:14
 1/6 A kérdező kommentje:

levegős hőszivattyút néztem első sorban, csak pár %-al volt elmaradva kalkulátorban a többitől, mégis töredéke az ára.

Megérheti?

2019. márc. 3. 10:19
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

12kW Panasonic T-CAP telepítve 2,8-3 millió. Ha kell puffer, HMV tároló, és ha új az építés miért ne kéne, kb 3,5 millió.

Úgy hogy nem foglalkozol a gázzal, simán csak az üzemelési költségeket veszed, akkor a gázhoz viszonyított kb 2 millió többlet beruházási költséget 18-20 év alatt dolgozza le. Ha napelemmel együtt nézed, akkor a napelem+hőszivattyú 13-15 év alatt nullára kifut, vagyis simán csak az üzemeltetésből a teljes beruházás költségét megtermeli a gázhoz képest. A komfort nagyobb mint egy kondenzációs kazánnál, és ha úgy építed a rendszert hűtésre is jó. Pályázni nulla százalékos hitellel lehet, 10% önrészre. A futamidőt te választod, jellemzően 10-15év szokott lenni. Ha egyszerre csinálod a hőszivattyút a napelemmel, és pályázol, akkor gyakorlatilag a rezsit a banknak fizeted, és miután kifutott a hitel, onnantól ingyen van a fűtésed, HMV-d.

2019. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Persze nézhetjük a legdrágábbakat is, de adott 1m körül is. 80m2 házba nem lenne elég?

+Úgy a padlófűtés együtt is max 1.6-2m között.

A havi költsége H tarifával kevesebb mint gázzal a statisztikák szerint amiket azóta néztem.

[link]

2019. márc. 3. 13:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Új építésű háznál van értelme a hőszívattyúnak, főleg ha se kéményt nem építesz, se gázt nem vezeted be a házba, mert elég sokat lehet vele spórolni.

A 80m2 alapterülethez a 8-9kw rendszer bőven elég, ez kb 1,3-1,5 millió beüzemelve, ehhez jön még hozzá a padlófűtés csövezése és a hidraulikus osztók.

Nekem is Panasonic rendszerem van T-CAP, nagyon elégedett vagyok vele, de ajánlom még a Fujitsu WStage HP illetve a Zubadan-t is, ezek -20 foknál is mennek mint a parancsolat. Az olcsó kínai gépeket felejtsd el, csak japánt vegyél!!!

Ami fontos, ha gyári rendszert veszel és benne van a pótfűtés is, akkor nem kell kéményt sem építened, mert épitési engedélynél elfogadják. Amin még érdemes elgondolkoznod, hogy ha hűteni is akarsz akkor érdemes felszereltetni egy minőségi fan-coil-t és akkor nyáron sem lesz meleged. Padlófűtéssel csak óvatosan lehet hűteni, mert csúszóssá válik a felület a párától.

A melegvíz tartályra is érdemes figyelni, mert abból olyat kell venni, aminek nagy a hőcserélő felülete. Nem kell a gyári rendszert megvenni mert az méregdrága, a szervízesek megmondják milyen termisztort kell beszerelni a tartályba és tökéletesen működik.

2019. márc. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"4" vagyok......

Most néztem árlistát és már 900+áfa +50k beszerelésért kapsz olyan rendszert ami megbízható (hitachi), egy saválló kéménnyel szerelt minőségi kombi cirkó gáztervvel, kivitelezéssel, min 1 millió, szóval nincs is értelme megtérülésről beszélni.

Egy dolgot viszont tudnod kell, a hőszivattyút érdemes a háztól messzebb rakni(5-6m), mert télen van hangja és akkor éjjel-nappal megy.

A puffer tartálynak semmi értelme sincs ha padlófűtéssel fűtesz, az inverteres szabályozásnak hála akár 20% névleges teljesítmény mellett is jól működik. A padlófűtés hőmérséklete egyébként is a nagy hőtömeg miatt lassan változik, fölösleges a puffer. Amire még érdemes odafigyelni az a víz elvezetés, mert télen a leolvasztások miatt sok jég keletkezik. Mi egy 1m3 tartályt leástunk és abba gyűjtjük és locsolunk vele.

Még valami, inkább H tarifát rendelj mint GEO-t, mert az áram megszakításokat nem kedvelik a vezérlések és hajlamosak miatta leállni. Mondjuk épp leolvasztási ciklusban van a gép áramszünet és újrainduláskor leáll hibakóddal. Éves szinten alig van valami különbség.

2019. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Huh, köszi ebben minden benne volt ami érdekelt. A héten még is kérdezem személyesen ;)
2019. márc. 4. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!