Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kondenzációs kazán meleg víz...

Kondenzációs kazán meleg víz előállításra. Átfolyós vagy tárolós?

Figyelt kérdés
Lakásvásárlás előtt állunk és a kinézett ingatlan (még épül) meleg víz ellátását a kondenzációs kazán biztosítja majd. Egyelőre nem tudom, hogy tárolós vagy csak átfolyós lesz-e. Olvastam több helyen, hogy az átfolyós nem az igazi... Mi a véleményetek, mennyire használhatók a mai átfolyósok? Vagy mindenképpen tárolóst ajánlotok?
2019. márc. 25. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Az átfolyósnál meg kell várni, míg a kazán felmelegíti a vizet. Tárolósnál azonnal meleg vizet kapsz (mármint azonnal az jön ki a kazánból, a csöveken annak is át kell mennie). Így kevesebb víz megy kárba. Meg nagyobb mennyiségű víz melegítéséhez jobban kihasználható a kondenzációs kazán előnye. Ha az átfolyósat megnyitod 10 percre, még nem biztos, hogy tud kondenzálni, mire elzárod. Míg a tartályt tudja tovább fűteni akkor is ha már elzártad.
2019. márc. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De jóval is többe kerül a tárolós.

Nekem nincs különösebb panaszom az átfolyósra sem.

2019. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Na meg nem utolsó sorban ha baj van, egy ideig akkor is lesz meleg vized.
2019. márc. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Fűtésnél lényeges hogy kondenzál e.
2019. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az átfolyós rendszert csak max 1-2 vízelvételi helyig javasolom és csak olyan esetben ha a kazán nincs túl messze a vételi helyhez képest.

Ha sok vízelvételi hely van és egymástól messze, akkor mindenképpen tárolós megoldást javasolok keringtetéssel, 3 csöves rendszer. A tárolónak hely kell ezzel is érdemes kalkulálni és ha már veszel akkor min 120-160l, annál kevesebbel ne számolj.

2019. márc. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt agyon variálni.Majd megspórolod zuhanyzásnál az a vizet,ami a távolabbi vízvételnél hidegként kifolyik .

Ahhoz hogy egy meleg víz tartályból azonnal folyjon a meleg víz,plusz cső,és keringtető szivattyú is kellene .

Olyat nem találsz,hogy plusz költség nélkül elégitené ki az igényeket .Mindennek ára van .

2019. márc. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2019. márc. 26. 09:15
 8/9 anonim ***** válasza:

A legjobb rendszer egy sok modulációs fűtő kazán, ami a primér energia igény 1/3ig képes modulálni, és ehhez egy indirekt tároló. 60-100 liter/fővel kell számolni mivel ez is akkor gazdaságos ha alacson hőmérsékleten dolgozik pl 45 fok.

Immergast ajánlom. Kb 280 a kazán és 150 egy 200 literes szigetelt hmv. Utobbinál lehetóleg minél nagyobb csőkígyója legyen 1.2-1.5 m2.

A többi sallang meg amúgy is kell.

Ezt lehet fokozni cirkulációs szivattyúval kb 50-100. Így mindig ott van a melegvíz ahol kell és annyi amennyi kell.


Tárolos kazán kb 400!


Aki ezt megcsinálja soha nem fogja megbánni. Hátránya helyigényes kb 3-4m2 kella gépészetnek

2019. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az a fajta, amiben belül van egy kisebb tartály, nem éri meg. Mi sajnos ilyet vettünk és nem vagyok megelégedve vele. Zuhanyzásnál például hamar bekapcsol a kazán. Cserébe kb. 1,5-szer annyiba került.

Amíg a kazántól a csapig elér a meleg víz (a csövekben ugye kihűl, amikor nem használod), az adott idő. Ezen nem javít a tartály. Viszont a víztakarékos csaptelep "ront" rajta (tovább tart, míg kifolyik rajta a lehűlt víz).

Energiahatékonyság szempontjából szerintem jobb választás egy külső, nagyobb tartály.

2019. ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!