Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fűtés + meleg víz, jó-jó, de...

Fűtés + meleg víz, jó-jó, de mivel?

Figyelt kérdés

Frissen vásárolt 40 nm téglalakást vásároltam, szeretném (panellakás szintű) komfortot kialakítani.

3 radiátor + konyha-fürdő csap + fürdés.

Mit ajánlanátok, vagy milyen kombinációt? (mika6, alkon 12,18, konvektor, bojler stb.?)



2014. márc. 3. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez elég sok mindentől függ.

Amúgy gondolom egy társasházi lakásról van szó, így van kémény? Milyen?

Gáz vagy villanyra gondoltál?

Gáz esetében a legjobb egy turbós gázkazán, azzal fűthetsz és melegvizet is készít. A konvektor nem éppen gazdaságos, a bojler lehet megoldás a vízre de ha kifogy, akkor lehet vacogni a zuhany alatt. Villanyra van Ezekkel csak akkor érdemes fűteni, ha nagyon jól (A+) le van szigetelve a ház/lakás, különben pöttyet drága.

Szóval elég sok paraméter hiányzik a lakással kapcsolatban, hogy pontosabban lehessen válaszolni.

2014. márc. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

3 szintes tégla társasház (fsz,1,2.em).

1.emeleti lakás körbe szomszéddal, régi faablakok vannak, kémény van. Gáz be van vezetve. pillanatnyilag 2 parapet van két helységben.

2014. márc. 5. 10:38
 3/3 anonim ***** válasza:

-Ablakot kidobni és műanyagra cserélni / vagy a fát felújítani-üvegcsere


-parapetet kidobni, sima vagy turbós gázkazánt beépíteni radiátorokkal (nem tudom, hogy alkalmas-e rá a kémény, beszélni kell egy központi fűtés szerelővel)

Egy normális kazánnal meg lenne oldva a melegvíz is


-egyszerűbb egy ionkazánt beépíteni, de a villany drága..


Én őszintén szólva maradnék a gáznál, 40m2-et nem nehéz kifűteni. Mi 44m2-en vagyunk, egy Saunier Duval RenovaStar kazánnal, a fűtés és melegvíz megáll télen 10e-ből(szintén körbe szomszédokkal, összesen 6m széles fal néz utcafrontra -- 6*7,5m a lakás)

2014. márc. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!