Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért mondják, hogy okostégla...

Miért mondják, hogy okostégla nem éri meg, mikor 470 a Porotherm 30N+F, és a 30K okostégla 2x jobb hőszigetelő, és 500 ft? Mi erősen gondolkodunk, hogy abból építkezzünk-e, nem kellene 15 cm szigetelés.

Figyelt kérdés
2019. márc. 31. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van, ne legyél buta
2019. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
mármint a téglád ne legyen buta :D
2019. márc. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A 30k sem elégíti ki a jelenlegi követelményt, mindenképpen kell rá szigetelés. Az EPS árában sincs hatalmas különbség néhány cm különbség esetén, de nyilván kiszámolhatod, hogy melyik éri meg jobban, jobb tégla kevesebb szigetelés vagy rosszabb tégla több szigetelés - persze minden kiegészítőjével, a kivitelezés idejével és költségével is számolva.


Egyébként az 50-es okostéglára mondtam én pl., hogy nem éri meg, annak az ára 1800 Ft körül van, ráadásul csupa hőhíd, annál jobb a hagyományosabb megoldás.

2019. márc. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Androidos vagy vagy Iphone tégla? :D
2019. ápr. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Közönséges N+F 30-as tégla (nem kell a csiszolt sem) amire jöhet a 16-20 cm grafitos EPS. Számolgattam, ez a leggazdaságosabb és a betonkoszorú is garantáltan hőhíd mentes lesz.
2019. ápr. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!