Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nektek milyen házak tetszenek?...

Nektek milyen házak tetszenek? Milyet építenétek magatoknak, fogtok a közeljövőben építkezni?

Figyelt kérdés
(hány szoba,fontos szempontok, mennyibe kerül a tervezés,építkezés)
2019. ápr. 27. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
53%
Az építkezés egy óriási szopóroller, semmiképp nem fognék bele, még ha én nyertem volna meg a lottóötöst, akkor sem.
2019. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos annyi pénzem sose lesz, hogy építkezni tudjak, de azért képzeletben sokszor el szoktam játszadozni egy saját ház megtervezésével. Ehhez viszont előszoktam venni a mérőszalagot, és a valóságban lemérem a reális méreteket, amihez még az előző 2 házunk helyiségeinek méreteit is alapul veszem! Nem vágyom "kacsalábon forgó palotára", álmaim házának normális családi ház kinézete legyen, csendesebb utcában, de viszonylag közel mindenhez, állandó lakosú szomszédokkal! A tervezésben pedig az anyagiak is szerepet játszanak:

Néhány tízmillióból: földszintes, 100-120 nm között, előszoba, nappali, 3-4 hálószoba, konyha-étkező, spájz, fürdőszoba, wc.

Lottó ötössel: kétszintes, 260-270 nm körül, előszoba, nappali, 6 hálószoba, közlekedő, konyha, külön étkező, spájz, 2 fürdőszoba, 2 wc. És ebben a nappali és a hálószobák nagyobbak lennének.

Bármelyik is, háztól függetlenül csakis minőségi anyagokból építkeznék: vastag beton alap, Porotherm tégla + Austrotherm hőszigetelés, Bramac tetőcserép. Bent helyiségtől függően laminált padló vagy járólap, viszont ez utóbbiból is csak kőporcelán vagy gres (márvány/gránit semmiképp). Plusz tárolóhelyiségnek a tetőtérben mindenképp lenne padlás, hajópadlóval és Velux tetőablakokkal.

Az udvar parkosított lenne + kis rész térköves, kerti szerszámos házikó, kis veteményeskert, sziklakert, és földbe ásott medence.

2019. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!