Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Aki már túl vagy egy építkezés...

Aki már túl vagy egy építkezésen: építkezés vagy vásárlás?

Figyelt kérdés

Kizárólag akkor olvasd tovább, ha már építkeztél!

Ha újra válaszút előtt állnál, építkeznél-e megint, vagy készet vennél, vagy olyat vennél, amin átalakítanál? És főleg, MIÉRT? Mi a tapasztalatod a saját építkezésednél?

Köszönöm.



2019. ápr. 27. 15:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Építkeztem és ráment a házasságom.

Hiába van költségvetés, mindent csak drágábban kapsz, kiszámított pénzzel bele se kezdj!

Arról most nem is beszélek, hogyha egy munkafolyamat elcsúszik valamiért, akkor tovább csak nagyon keservesen haladsz, mert ha találtál is embert a következő munkálatokra, az nem fog neked ölbe tett kézzel várakozni, míg az előző méltóztatik befejezni, hanem bevállal mást, te meg szezonban rohangászhatsz - reménytelenül - munkaerő után.

Ha nem értesz hozzá, vagy nem érsz rá árgus szemekkel lesni őket, akkor elnaggyázzák, ha résen vagy akkor elbontatod, (máris csúszik a munka + dupla anyag) ha nem, akkor viseled a következményeket.

SOHA, SOHA, SOHA nem építkeznék többé!

Csakis készet vennék, abból is csak használtat (feléért negyedéért mint egy építkezés) és a saját ízlésemre, a saját tempómban felújíttatnám.

2019. ápr. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 mindentudó99 ***** válasza:
96%
Építkezni akkor szabad ha anyagiak terén semmiféle korlátaid nincsenek. Ott kezdődik hogy jóval többe lesz mint amit kiszámoltok vagy gondolnád. Nagyon szigorúak a szabályok az ember idegrencere rámegy. Én se építkeztem volna csak örököltem egy telket minden közművel és egy ici pici romos házzal. Gondoltam rendbevágom és toldok hozzá 60m2 -t. Mi az nekem. A felénél jártam elfogyott a pénzem. Hitel kellett amit nagyon nem akartam. De beláttam soha nem tudok annyit spórolni hogy befejezzem. Én naívan jóval kisseb költségekre gondoltam. Már ekkor megbántam mint a kutya. Inkább adtam volna el és venni valami kész használtat. Sajnáltam nem hasznosítani a telket a közműveket a kertet tele gyümölcsfával. Így utólag persze hogy kimásztam a devizahitelből még időben és már ki tiztáztam magam minden jó. De az ég szakadjon rám ha életemben mégegyszer bármit építeni akarnék.
2019. ápr. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

10 évet öregedtem stressz miatt az építkezéssel.

Ha építkeznék csak saját magam lennék kivitelező, vagy vásárolnék használtat és feljújjítattnám. Nagyon sok átverés és vacak munkás van.


Nincs szakmunkás utánpótlás, a román és ukrán meg inkább ne dolgozna! Nagyobb kárt tesznek, ha ők építenek!

2019. ápr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Építettem, nem is egyet. Nagyon kevés pénzből, rengeteg munkával. Nagy kihívás, de a végeredmény kárpótol. Az utolsónak szept.16.-án kaptam meg az építési engedélyét, karácsonyt már ott ünnepeltük. Igaz még csak beton volt mindenhol, de jobb volt az albérletnél. Ma már meggondolnám 2x is, annyira kiszámíthatatlan az egész.
2019. ápr. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Én még nem építkeztem saját részre, de mérnökként mindennap ezzel foglalkozom.

- Az a meglátásom, hogy a mai Magyarországon tervasztalról újépítésű házat venni öngyilkosság. Sosem tenném.

- Építkezni abban az esetben építkeznék, ha már minden szükséges előkészületet megvolt. Közműves a telek, készen állnak a tervek, az engedélyek és legalább a kalkulált ár duplájával rendelkezem a számlámon, de még biztosabbnak érezném, ha a háromszorosa lenne ott. Ezen felül csak generál kivitelezővel, általunk megbízott műszaki ellenőrrel és úgy, hogy mi mérnökként is mindennap megnéznénk aznap mi történt és hogyan alakulnak a munkálatok. Annyi a "tegnap még pék voltam, de tudok burkolni is főnök" kókler ma itthon, hogy másképp megölne az ideg. Valószínű így is, de így legalább nem egy rakás sz*rt kapok a pénzemért új ház címen.

- És akkor maradt a vétel. A mi pénztárcánk ezt tette lehetővé és mivel nem látom egyelőre, hogy az építkezésbe mikor tudnánk nyugodt szívvel belevágni, ezért valószínűnek tartom, hogy akkor is venni fogunk, ha ezt kinőttük.


Építtettem már jóbarátnak és kollégának házat. Mindenkinek ráment a költségvetés 1,5-szerese, duplája és a mérföldköveknél majdnem a házassága is, pedig úgy csináltuk, ahogy leírtam. Ma itthon rengeteg a fal, rengeteg az ütköző, a két lépés hátra. Nem érkezik meg időben semmi, a mesterember ott szobrozik, vagy olyan alvállalkozó jön, aki még életében nem látott téglát közelről. Ha megérkezik az üvegpanel, biztosan sérült, újabb 6 hét mire legyártják a másikat. Csomagolással együtt teszik fel a szigetelő anyagot a falra, elfelejtik fóliázni a tetőt, nem rögzítik a fürdőkádat, ferdén teszik be az ajtófélfákat, összekarcolják az ablakot, kopog a járólap... Mindig van valami, ami újabb és újabb energia levívni, hogy márpedig ezt újra és a vállalkozó költségére. Laikusoknak nem igazán ajánlom ma ezt.

2019. ápr. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

A műszaki ellenőr azért kell, hogy annyiba kerüljön minden amennyiért elválalták.

Azért, ha egy mérnök mondja meg melyik műszai ellenőr figyeljen a tulaj pénzére és még így is 3x annyiba kerül, ott biztos folyik vissza pénz a mérnöknek is :D

2019. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én élveztem minden percét. Nem bántam meg, de megjegyzem többé-kevésbé szakmabeli mérnök vagyok.

Az emberekkel mindig nehéz, bármibe fogsz.

Alaposan utána kell járni, kérdezősködni, tervezni kell és akkor nem száll el a költségvetés. Nekem a tervezés 3 évig, az építés kb. 2 évig tartott.

Én inkább azt mondanám problémának, amikor valaki heti 50 órás munkahely mellett még saját maga akar a házán dolgozni. Na az nem megy, egészég és család rámegy.

A másik pedig az idő. Jó házat nem lehet 6 hónap alatt összehozni. Szerintem 2 év a reális, mire költözhető lesz.

10 év múlva simán bevállalnám a következő házat ha úgy hozná a sors.

2019. ápr. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

6#

Tévedsz. A műszaki ellenőr nem a költségekért felelős, hanem a műszaki tartalom megfelelőségéért. A "piaci árakat" és nyilván a vállalkozók pénznyúlását nem ő szabályozza. Ezért kell nagyon észnél lenni, ha valaki ezt az utat választja.

2019. ápr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
15%

Hanem a mérnök szabályozza a pénzlenyúlást? Mint te? :D

A műszaki ellenőr a felelős azért, hogy a megbeszélt árakon, időben minden kész legyen.

Már nem tudod megkülönbözetni a pénzlenyúlást és a tiszteséges munkát.

2019. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem értem miért megyünk át személyeskedésbe, én sem tettem. Egy szóval sem említettem milyen mérnökként dolgozom. Vak nem vagyok, sem naív, pontosan látom mik mennek a mai építkezéseken és azt is, hogy a gyakorlatban kinek mi a feladata. Ettől független isten látja lelkem, bár mindenki csak fele annyira dolgozna tisztességesen ebben az iparban, mint én.

Részemről itt be is fejeztem a témát, a kérdéssel kapcsolatban azt hiszem mindennemű használható véleményemet leírtam már.

2019. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!