Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A régi (5-6 éves) zsákos...

A régi (5-6 éves) zsákos estrich és szárazbeton felhasználható még, vagy azt már ki kell dobni?

Figyelt kérdés

Van másfél zsák régi estrichtem, némi csemperagasztóm és szárazbetonom, amiket most el tudnék használni a kertben, de nem tudom, hogy érdemes-e, mert azt sem szeretném, ha pár év alatt tönkremenne, amit építek belőle. Van valakinek tapasztalata?

Egyáltalán hogy tud megromlani a minősége 12 hónap alatt? Vagy ez csak egy gyártói fogás, hogy vegyél újat?


2019. jún. 2. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs bekötve akkor simán.

De szerintem már kő az..

2019. jún. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs bekötve, száraz helyen volt tárolva. Csak rá van írva, hogy minőségét megőrzi 12 hónapig, viszont látszatra nincs baja. Csak nem akarok párezer forint miatt tönkretenni mást.
2019. jún. 2. 18:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kicsi mennyiséget keverj ki, mondjuk egy levágott PET palackba nézd meg, hogy megköt-e, milyen ha megkötött. Ha száraz helyen volt tárolva, és a páratartalom is alacsony volt akkor nagy baja nem lehet
2019. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, hogy csak a töltet köpenyrésze keményedett meg, ami kalapáccsal ráadásul könnyen széttörhető, akkor még használható, legfeljebb ajánlatos átrostálni ill. a kemény darabokat széttörni.
2019. jún. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Próbáld ki kis mennyiséggel, ahogy #3 mondja. Én nemrég úgy jártam, hogy 1 bontatlan zsák (1+ éves) esztrichet is elhasználtam. És másmilyen a színe is, puhább is, mint a frissen vásárolt. Olyan, mintha "megromlott volna" a cement benne. Azért használtam fel, mert amikor bekevertem, jónak tűnt (egyáltalán nem volt darabos a zsákban, szárazon sem). Másnap már láttam, hogy sárgás lett + málott.
2019. jún. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!