Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üdv! Van egy régi fürdőszobai...

Sasa69 kérdése:

Üdv! Van egy régi fürdőszobai gázbojlerem, amiben a kazántestet kellene kicseréltetnem . Szakemberrel megnézettem, azt mondta más baja nincs . A gondom a következő : Sehol nincs ráírva, hogy FÉG V4, vagy ZC18 vagy esetleg másik kazántest?

Figyelt kérdés
2019. márc. 26. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Most arra kellene válaszolnunk, hogy milyen kazántest van a bojlereden?
2019. márc. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A burkolatot leveszed, a készülék fali oldalán minden esetben van szegecselve egy plakett, amin rajta van minden adat.

De szerintem olcsóbb egy új készüléket venni mint cserélni a belsőrészt.

2019. márc. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
így beszereléssel együtt 15 ezerből kijönnék , egy új készülék + engedélyek + hivatalos beszerelés kb. 90 ezer . minimum ! amúgy az első dolgom az volt , levettem a burkolatot , és megnéztem a kazántestet és az összes más részt , SEHOL nincs címke vagy nyomat ! úgy én is tudnám :) fotókat készítettem róla , lemértem , és azt mutattam meg több üzletben , FÉG V4 re tippelnek :)
2019. márc. 26. 10:52
 4/8 A kérdező kommentje:
magyarán , az a kérdés : leszerelés nélkül (mert még használom) hogyan lehet megállapítani 100 % osan , hogy a FÉG en belül melyik tipusú kazántest . Én arra gondoltam a méretei és a fotók alapján illene tudniuk egy gáz - szakboltban .
2019. márc. 26. 10:54
 5/8 A kérdező kommentje:
tudom , hogy a fali oldalon a fém " tűzfalon " kellene lennie egy cimkének , csak hogy ennek nem téglalap alakú a hátlapja hanem a széleinél gyárilag levágott . sehol egy cimke vagy belevésett szám , vagy adat . épp ettől kérdéses :)
2019. márc. 26. 10:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Aki kijönne 15 ezerért, és ki is cserélné az nem tudja kép alapján???

Szerintem 15 ért egy bontott szart kapsz, de újat biztos nem.

Pláne szereléssel,kiszálással együtt.

2019. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
12 ezerért sikerült vennem egy újat , igaz vidékről , nagy nehezen , szerencsémre csak porosodott az illető tárolójában . Mivel az eladó felrakott fotót a kazántestről én meg a méreteket egyeztettem vele , így felküldhette Pestre , házhoz is hozták futárral , 3700 Ft. ért . Attól függetlenül érdekes , hogy magán a kazántestek egyikén sincs címke , vagy nyomat , jó párat megnéztem neten és személyesen is . Nem értem miért csak a falnál lévő " tűzfalra " raknak , de már mindegy . Köszönöm szépen a kommenteket !
2019. márc. 27. 13:41
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja bocsi , elfelejtettem az utolsó kommentre válaszolni : a kiszállás , felszerelés már nem lényeg , mert ingyen megcsinálja a barátom . Azt mondta , max fél óra meló a kazántest kicserélése . Azért voltam gondban mert csak hétvégén ér rá , így eddig nem tudtam tőle segítséget kérni . Még egyszer köszönöm a hozzászólásokat !
2019. márc. 27. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!