Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beton kockakő letétele betonal...

Beton kockakő letétele betonalap nélkül?

Figyelt kérdés

Nyársalót szeretnék építeni és mivel betonozni nem tudok ezért úgy gondoltam, hogy négy darab beton kockakő lenne az "alap", amire majd felpakolom a téglákat, ez ugyanis van itthon. (lehet hogy nem kockakőnek hívják, kb 40cm x 40cm x 15cm-es betonből készült valamik).


Milyen mély gödröt ássak és mivel töltsem fel, hogy az elég legyen a kockaköveknek? Arra gondoltam, hogy homokot szórok alá, hogy majd kb vízszintbe be tudjam állítani a köveket. Kell raknom a homok alá valamit? Kell tömörítsem a földet alatta és ha igen milyen módon?


Kedves válaszolók! Nem az új Taj Mahal-t szeretném megépíteni, csak a kertbe szeretnék egy alap kis nyársalót. Kérlek a technológiát ehhez igazítsátok :)



2019. jún. 6. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 40 centi mély gödröt ajánlanak, sóder, vagy még job ha zúzótt követ raknak alá (tulajdonképpen az építési törmelék zúzva, 16mm ig 8sódernek is használják, rá pedig finom splittet ajánlanak. Én hookot raknék még rá. A kerti háznak fogok ilyent csinálni, eddig a kutyakennel aljánál próbáltam, homok nélkül, szerintem a tetejére nem hülyeség a homok.
2019. jún. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
ja, és minden réteget ilyen vibrációs lappal zömítettem. Majd az évek megmutatják, hogy elmozdul-e.
2019. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Ásóm, kapám, ollóm és varrótűm van, vibrációs lapom sajnos nincs:) Mi ez a split és a hook?


A zúzottköves tanácsot megfogadom.


A kockakövet süllyeszteni szeretném, akkor ezek szerint kb 60-65cm mély gödröt kell majd ásnom. (kb 25cm a kockakő és akkor még az alatt a zúzottkő és a homok.)


kb hány cm vastagságban tegyem le a zúzott követ?


A 40cm-es gödröt gondolom úgy értetted, hogy a beton kockakő-től lefelé legyen 40cm

2019. jún. 6. 09:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A splitnek itt a nagyon finom zúzottkövet nevezik. A hook az a homok lenne, csak vagy elírtam vagy megint belejavított a gép.:S


Én egyszerüen kb. 40 centit ástam le, de a lapjaim 33x33cm-esek voltak és csak 5 centi vastag. Ha neked 15 centis, akkor max 50 centiig mennék le, az is elég szép munka, föleg ha olyan kemény a föld mint nálam. A vibrációs lapot én is béreltem 4 órára, amikor már minden oda volt készítve.

2019. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, nagyon hasznos volt.
2019. jún. 6. 10:55
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ne spilázd túl. Elegyengeted a földet, ha magasnak találod, előtte kiszedsz belőle, ha nagyon precíz akarsz lenni, belocsolod, dagasztasz egy kis sarat, és abba nyomkodod a köveket úgy, hogy vízszintesen, egy magasságban álljanak.
2019. jún. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha még tovább akarod bonyolítani, akkor geotextillel béleled a gödröt, akkor a kőzúzalék biztosabban marad a gödörben és nem nyomódik bele a talajba.
2019. jún. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!