Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nyársaló beton alap laza talajra?

Nyársaló beton alap laza talajra?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy építek egy kerti nyársalót és mint a bolond gyerek nekiestem az ásásnak. Leástam kb 40cm mélyre, mikor rájöttem, hogy ez teljesen felesleges, egy ilyen tűzhelynél mindenütt 15cm-es mélységet javasolnak. Úgyhogy itt állok egy 40cm mély gödör mellett és nem tudom mit csináljak.


1, hordjam bele vissza a földet, tapossam le úgy, hogy kb 15cm maradjon a talajszinttől és betonzzak.

2, Töltsem fel kaviccsal/törmelékkel és betonozzak arra

3, Temessem be az egészet, ássak egy 15cm mély gödröt máshol és kezdjem ott az egészet.


A (3) is opció, mert van hely, de mégis az eredeti hely lenne a legjobb, nem véletlen, hogy ott kezdtem ásni.


Azt, hogy hülye vagyok már konstatáltam, most már csak azt kellene tudnom, hogy hogyan tovább! Köszi a segítséget.



2019. jún. 13. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Tömörítsd meg a mostani szinten és utána a 2. pont szerint tökéletes lesz!
2019. jún. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Az (1) járható, vagy szanaszét fog sűlyedni az egész az első eső után?? Értem, hogy a (2) jobb, de nincs kavicsom itthon és csak nehézkesen tudok szállítani.
2019. jún. 13. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:
A beton alá illik tenni fagyvédő réteget.
2019. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem hogy illik és igazat is adok. De mivel nem az eiffel tornyot szeretném megépíteni hanem csak egy nyársalót ezért gondoltam kihagyom.
2019. jún. 13. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!