Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Budapesten, miért nem épülnek...

Budapesten, miért nem épülnek olyan gyorsan a lakóparkok, mint mondjuk Kijevben?

Figyelt kérdés
Annak ellenére, hogy mondják, hogy van rá igény, túl nagy a kereslet, a kínálat pedig szűkös. Akkor mégis miért nem építenek, olyan gyorsan lakóparkokat, mint mondjuk Kijevben, ahol gomba módra szaporodnak a 10 emeletes lakóparkok, komplett városrészek épülnek fel, négyzetméterenként teljesen korrekt, 150-200 ezer forintos áron árulják a lakásokat. Ezt a lakhatási problémát Pesten miért nem tudják így megoldani? Nálunk drágább a tégla?

2019. jún. 21. 17:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Azért, mert én nem látok Pesten akkora volumenű projekteket, mint Kijevben. Sokkal kisebb társasházakat építenek, sokkal drágábban. Költséghatékonyság szempontjából is jobban megérné nagyban építkezni, akkor az egyes lakásokhoz is olcsóbban hozzá lehetne jutni.
2019. jún. 22. 20:57
 12/13 anonim ***** válasza:

11: Itt homokos a talaj, nem lehet toronyházakat építeni.

Egy metróvonal is a többszörösébe kerül, mint nem homokos talajban.

A másik, hogy a belváros 2-4 szintes védett épületekkel van teli, amik a világörökség részét képezik. Az elmúlt 10-15 évben beépítették majdnem az összes foghíjtelket, de természetesen igazodni kellett a meglévő házak méreteihez.

Egyébként mindenhol teljes mértékben a vállalkozói kedv diktálja az építéseket. Te is vehetnél fel hitelt egy lakópark építésére, miért nem teszed?

2019. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok befektető, amúgy sem lennék akkora összegre hitelképes :D
2019. jún. 23. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!