Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőszivattyús fűtésről van...

Hőszivattyús fűtésről van valakinek tapasztalata? Megérte kiépíttetni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 5. 11:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog, megéri kiépíteni, de legalább "B" energetikai tanúsítású ház kell hozzá. Gyenge hőszigetelés mellett is működik, csak éppen durván megdrágul a beruházási költség.
2019. júl. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A beruhzás miért drágább?

Nem a havi villanyszámla több?

2019. júl. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A beruházás azért drágább, mert nem mindegy, hogy 5 kW-os hőszivattyút veszel, vagy 10 kW teljesítményűt. Esetleg 20 kW a házad hőigénye, és 24 kW-os hőszivattyút kell venni. Nagyon nem mindegy árban, melyiket kell beszerezni! Míg vegyestüzelésű kazánban 30 éve volt a 24 és a 36 kW teljesítményű, na addig most van vagy 20 féle, és árban rettentően különböző. Vagy van pl. földszondás és levegőből hőszivattyúzó... Ezek árban nagyon eltérnek egymástól.

Kérdező, ha konkrét dolgokra vagy kíváncsi, és Debrecenhez közel élsz, akár el is jöhetsz megnézni, én hogyan illesztettem be egy "használtan vásárolt házba" a felújítás során a hőszivattyús rendszert.

Aki új házat épít, az nyilván óriási előnyben van hozzám képest, mert nem a már meglevő fűtésrendszerbe kell illeszteni. Ja, és a földszondás rendszer segítségével a nyári klímatizálás is nagyon kedvező energia felhasználással oldható meg a 13-15 C fokos földhő segítségével...

2019. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szigetelt házban, értelmesen tervezett, méretezett rendszerrel olcsóbb a gáznál a rezsije.
2019. júl. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

HA újonnan telepíted, akkor olcsóbb a gáznál és nem mellékes, hogy hűteni is tud(nem minden típus).

Ami nagyon fontos, hogy a csőkeresztmetszet illeszkedjen a hőszivattyú előírásaihoz és a hőleadók felülete nagyon túl legyen méretezve(felület fűtés, nagy fan coil), mert csak akkor működik jó hatásfokkal.

Amikor építkeztem kértem ajánlatot gáz bevezetésre, majd kinéztem egy minőségi kondenzációs kazánt és az építési osztályon közölték, hogy csak minősített kéményrendszert hajlandóak átvenni(teljes saválló kerámia bélés), akkor kiszámoltam, hogy összességében a gáz a drágább. A gázbevezetés tervezéssel majd 300k, a gázkészülék 300k, a 7m magas kéményrendszer 550k, és ezek csak anyagára, ebben még a munka nincs is benne.

A házat 11kw Zubadan rendszer fűti, tökéletesen elégedett vagyok vele, majd 200m2 fűtők vele. Éves szinten a költség H tarifával 120000-140000ft körül van, ebbe benne van a fűtés, a hűtés és a melegvíz előállítás költsége is.

HAvi 10000-12000ft álltalány, szerintem ez verhetetlen!!!

2019. júl. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! És mennyibe került a rendszer kiépítése? Nagyon jól hangzik amiket leírtál, most fogjuk kiépíteni, a gázt nagyon szeretnénk elkerülni, de tartok egy kicsit az ismeretlentől.
2019. júl. 24. 09:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én házamban 11kw zubadan rendszer van, és a komplett rendszer 300l melegvíztartállyal váltószeleppel 1,6 millió volt 2014-ben. A testvéreméknél Panasonic T-cap 12,5kw gyári rendszer van, az gyári tartállyal együtt volt 1,9 millió 2017-ben.

Mindkét házban padlófűtés rendszer van, nálam Fan coil kiegészítve a jobb hűtés miatt. Most is 23 fokban ülök, vissza sem akarok emlékezni azokra az időkre amikor a társasházban a lépcsőházból kellett szellőztetni mert megdöglöttünk a melegtől.

Amit tudni kell, annyi H tarifára vagy jogosult mint amennyi a nappali áramod van, ha 1*32A van, akkor 1 fázisú gépet vegyél, ha 3 fázisod van, akkor pedig 3 fázist érdemes.

A melegvíztartályból olyat érdemes választani ami nagy hőcserélő felülettel rendelkezik, DRAZICE és a HAJDÚ is gyárt ilyet, de amit személyesen ajánlok ACV tartály, de nem olcsó, ellenben örök élet.

HA jó fűtést akarsz, akkor 20m2-ig helységenként 1 fűtőkör építesz ki, nálam 8+2 fűtőkör van és nagyon jól beszabályozható.

Ami nagyon fontos, hogy a 12kw körüli gépeknél már kell a 1" előremenő vezeték(műanyag 32) az osztóig és kell a 1 váltószelep. Az osztó után már elég a 1/2" vezeték(műanyag 16).

Ha a hálószobában nem akarsz padlófűtést, akkor vagy fan-coil vagy nagyon túlméretezett radiátor a megoldás.

2019. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak hogy egyértelmű legyek, a komplett rendszerbe nem volt benne amit a géptől független csináltattam, vagyis a padlófűtéscsövek és a hidraulikus osztók.Ha erre is kíváncsi vagy, akkor 300m 16 cső és 10m 32 cső kellett ez kb 100000ft, a 8 tagos 1" osztó 65000ft, a fittingek is voltak vagy 100000ft.

Ha jót akarsz magadnak, akkor nem a gépészeten spórolsz, mert ezzel sokkal többet lehet nyerni mint +1cm homlokzati szigetelésen.

2019. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat!
2019. júl. 24. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!