Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Érdemes teljesen új házat...

Érdemes teljesen új házat épülni, vagy inkább újítsam fel a régit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit bután tettem fel a kérdést...

Arról van szó, hogy 23 éves egyedülálló nő vagyok és téltől szezonozok Ausztriában. 4 évre tervezek, abból ha ügyes vagyok 14-15 millió lesz.

Van egy 2000 körül épült nagy házunk, amire a hitel most lett rendezve, viszont már nem ott lakunk. Alul kocsma és bolt volt, felül laktunk. A két szint 250 nm.

Azt hiszem mindenkinek van egy álom háza, nekem is, de talán sosem lesz olyan házam, amilyet szeretnék, ezért gondolkodtam azon, hogy inkább ezt újítanám fel. Rengeteg munka lenne vele, nagyjából annyit spórolok, hogy meg van a telek, a falak a tető, meg ugye ami kell... áram, víz, szennyvíz, stb... De mindent kell javítani.. szigetelés, csempézés, festés, tetőjavítás, bútorok...

A kérdésem nagyjából az, hogy szerintetek érdemes inkább kisebb házat épülnöm a nulláról, vagy ezen dolgozzak inkább és az alsó szintre találjak ki valami üzletet? (Cukrász vagyok, anyum bolti eladó... de sajnos falu, szlovén határtól 25 km.)



2019. júl. 8. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
14 milko új dologra kevés , egy telek átlag 5 - 10 milko tuti van . De a régi korszerűsítése is lehet felemészti ezt a stexet pár év alatt , ez reálisabb biztosabb ....
2019. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Az a baj hogy az a 14-15 milla most se lenne elég nem hogy 4 év múlva. Úgy hogy újítgasd inkább a meglévőt feltéve ha nincs testvéred és egyszer csak a tiéd lesz a ház. Ha nem így van ne költs rá. Vagy a 3. Verzió hogy használtat veszel ezt a monstrumot meg eladjátok.
2019. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oke, koszonom!

Van testverem, de ok most kezdtek epulni, nem tart erre igenyt.. miattuk kerdeztem egyebkent, mert latom, mennyibe kerul... telek 3 millio, csak a terveztetes engedelyekkel 1 millio...

2019. júl. 8. 13:15
 4/5 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Na az hogy nem tart igényt rá semmit se jelent. Ha papiron lemond lemondanak róla na az jelent valamit. Ráköltesz aztán mi a garancia hogy örókĺéskor nem kell osztozni? Akkor is ha most nagyon jó a kapcsolat.
2019. júl. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Add el a meglevőt, vegyél egyet, ami hajaz az álomházadra, s azt újítgasd fel.
2019. júl. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!