Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Egy régi kockaházak vettünk...

Egy régi kockaházak vettünk meg, ahol vaskályhákkal fűtöttek. Mi szeretnénk teljesen felújítan a házat, s a kérdésem a következő lenne: -Manapság milyen fűtést érdemes választani a házba!? -Melyik lenne a leggazdaságosabb!?

Figyelt kérdés

2018. febr. 5. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a cirkó híve vagyok, de úgy, hogy a ház központi részén legyen valami nagy teljesítményű kandalló, ha bármi adódik.

De még spórolásból is jó, mert egy kertes háznál mindig termelődik olyan faanyag, amivel napokig lehet fűteni.

2018. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyetértek előttem szólóval.

Annyival egészíteném ki, hogy a kombi cirkó mellé egy használati meleg víz tárolót beraknék. Akár napkollektor rákötéssel is.

Nyáron jobb esetben nem kell a gáz a melegvízhez.

De ez igény és életmód függő.

2018. febr. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jól beszigetelitek még mindíg a központi fűtés radiátorokkal a legjobb. Egy kondenzációs kazánnal. Plusz vegyeskazán min.1000 literes pufferrel. Nyitott rendszerrel.
2018. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vízteres kandallótól a talajszondás hőszivattyúig tucatnyi lehetőség van. Attól függ akarsz-e bíbelődni naponta vele, vagy teljesen automatikus vezérlésűre szeretnéd. És nyilván mindez meg attól függ, mennyi az a pénzmennyiség, amit erre szánsz.

(Nyilván a talajszondás hőszivattyús verzió a legdrágább véglet - de abban a használati melegvíz előállítás, és a nyári klímatizálás is benne van.)

2018. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A helyzet az, hogy az építészem azt mondja, hogy az egész házban legyen padlófűtés egy kondenzációs kombi kazánnal.

Sajna a hőszivattyúst nem engedné a pénztárcám. :-(

2018. febr. 7. 13:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha van az utcában gáz, akkor egyértelmű: kondenzációs kazán + padlófűtés. Ma ez a leggazdaságosabb, mind bekerülési költségben, mind üzemeltetésben, mind komfortban.

Aztán ki tudja mi lesz 5-10-20 év múlva, de az biztos: Neked ott lesz egy alacsony hőmérsékletű hőleadód a padlóban, amivel nagyon jól együttműködik a levegős, fúrt kutas vagy talajszondás hőszivattyú, de még akár hagyományos fatüzelésű kazánt puffer tartállyal is ráköthetsz.

2018. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!