Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül egy teljes...

Mennyibe kerül egy teljes tetőcsere?

Figyelt kérdés
A házunk 52 negyzetmezer. Es teljes tetocsere kene. A mostani cserepek mar elvannak torve, minden bajuk van. Ami miatt beazik a haz. Ezert tudnunk kene hogy mennyibe is kerül. Tudom hogy ez igy latatlanban szinte lehetetlen, de egy korulbeli arat. Pl: fel milio korul, vagy Pl: 1,5 milió körül lessz. HALASAN koszonom annak aki normalis valaszt probal irni, kerlek ne nézzetek hulyenek. Ez meg csak a terv, tudnunk kell hogy kb mennyit kene meg osszeszedni.

2019. júl. 12. 16:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

#8 Nagyon nagy tévedésben vannak itt páran akik állandóan azt írják "hogy ha ugyan úgy néz ki" akkor nem tervköteles.

Ez nettó hülyeség, nem tudom ki kezdte el terjeszteni ezt a kamu infót itt az oldalon.

Statikai tartó szerkezetről van szó, pont azért tervköteles hogy csak szakemberek csinálhassák. Nem pedig a másik utcából a Pista sógorának a fia, aki valamikor 10 éve dolgozott ács mellett segédmunkásként. Az más kérdés, hogy valóban szarnak rá ha olyan helyen van amit a #7 írt.

Aztán megcsinálják úgy maszekba, hogy cserepezés után lehet hidraulikus emelővel visszanyomatni a szerkezetet, megerősíteni hogy ne szakadjon össze az egész.

Szakmában dolgoztam 5 évig, szóval nem a levegőbe beszélek mint egyesek.

Láttam már pár ilyen maszek munkát, mikor az egész szerkezetben egy csapolás sem volt, a szarufákat csak simán rátették a szakemberek szelemenre semmi csapolás, fogópárakat nem csavarozták össze menetes szárral csak két szeggel megütötték.

Aztán a tulaj csodálkozott hogy 1 hét után a kémény szegély a levegőben volt, a tető meg 10 centivel alatta mert a szar szerkezet miatt annyit süllyedt a cserép súlya alatt.


De elárulom van olyan település ahol még a tető hajlásszögét is meghatározzák milyen lehet. Nem csak úgy kilógatjuk a szarufákat kedvünk szerint... :D

Azért a + 100 ezerért nem csak egy darab papírt kapsz hanem garanciát is, mivel ha szakember tervvel csinálja a munkát akkor van kit elővenni ha valami gond lenne.

Mindenki szíve joga hogy mit mer bevállalni.

2019. júl. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a nem lekezelő, értelmes válaszokat! Tudtatok segiteni😊 Mostmár úgy nagyjából betudjuk határolni hogy mennyit is kell majd rá gyűjteni. Tényleg köszönöm! Mindenkinek ment a zöld kéz:)
2019. júl. 12. 19:49
 13/13 anonim válasza:
100%
2021. novemberében a 70 nm-es vályogház tetejének cseréje, a szarufákat is cserélni kellett, 3 és fél millió Forintba került.
2021. dec. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!