Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mediterrán vidéken miből...

Mediterrán vidéken miből épülnek a házak?

Figyelt kérdés
Horvátországban nyaraltam pár napja az Adria partján egy panzióban. Volt benne klíma, de gyakorlatilag nem is kapcsoltam be, olyan kellemes volt bent az idő, napközben csukódtam azért. S ez egy tetőtéri rész volt ráadásul. Persze nyilván a száraz levegő is elviselhetőbb, de itthon mindig küzdök, hogy egyáltalán élni lehessen a házban. Miből építkeznek arrafelé. Tömörtéglából?
2019. júl. 18. 01:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ha megbontottad volna a házfalat, akkor meg tudtad volna nézni, de innen így nem fogjuk tudni kitalálni. Különleges helyi építészeti trükkre ne számíts, ott is ugyanúgy évtizedek óta megvannak a különféle igényekre szabott termékek, mint Magyarországon - gyanítom, még a kínálat is javarészt megegyezik.

Ha nagyon régi épület, akkor lehetett kő vagy - ahogy írtad - tömör tégla, de egy XX. század második feléből való hotel vagy nyaraló épület valószínűleg már modern építőanyagokkal épült.

2019. júl. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tengerparti mikró klíma teljesen más mint ami nálunk van.

Csupán csak ezért volt más a hőérzeted.

2019. júl. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Kőből épült, legtöbbször abból amit az alap ásáskor kiásnak, plusz az ablakokon van roletta.

Mikroklíma persze....

Jóval melegebb van ott mint itthon.

2019. júl. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Melegebb van, az tény, viszont jobban belegondolva sokat számít a hőérzet, jobban elviselhető a száraz 30%-os páratartalmú 35-40 fok, mint az itthoni 70% 25-30 fokkal.
2019. júl. 18. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!