Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hibajavitasoknal a hajszalrepe...

Hibajavitasoknal a hajszalrepedest is ki kell kaparani?

Figyelt kérdés
Hajszalrepedeseket akarok javitani es utana neztem annak, hogy a repedeseket azert kaparjak meg spaklival, hogy a laza reszek leessenek, szovl stabilabb legyen a javitas. Ez ervenyes hajszalrepedesre is? Eleg stabilnak tunik a "szerkezete" talan a spakli is vastagabb a repedesnel, ilyenkor eleg ha csak glettelem es rafestek?

#repedés #javítás #hajszálrepedes
2019. júl. 24. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem csak a hajszálrepedést, de a festéket is le szoktam kaparni vakolatig 5-6 cm szélességben és rakok bele üvegszövet hálót. Alá glettet, fölé is glettet, lehúzom glettvassal, megvárom még kicsit szárad a glett aztán áthúzom még egy réteggel.

Mondjuk ez függ attól is hogy hol és miért van hajszálrepedés a falon.

Ha nyílászáró környékén, vagy sarkoknál akkor ott nem elég csak vékonyan kikaparni a repedést mert pár nap vagy hét múlva újra megrepedhet, kell bele rakni üvegszövetet is.

Ha csak simán a fal közepén akkor ott elég csak kikaparni kétszer áthúzni hogy szép sima legyen, csiszolás+festés és kész is van.

2019. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

A hajszálrepedés okát kell meghatározni....

Ha Ytong falazatról van szó, akkor nem vakoltak a glettelés alá és a glett azért reped mert más a hőtágulása. Ezzel nem kell törődni, át kell festeni és kész. Ha sok pénzed van akkor behálózni és RIGIPS VARIO újrahúzni, főleg tetőtérben ajánlott.

Amiatt is repedhet, mert a vakolat túl gyorsan száradt és zsugorodott, ebben az esetben falat lekapar, mélyalapozó és újravakolni, majd glettelni.

Ha mechanikai mozgás van az épületben és azért repedezik, akkor azzal jársz legjobban ha kartonozol és a régi falazatra ragasztóhabbal ragasztod fel a táblákat.

2019. júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.


Sajnos termesko falrol beszelunk es mikor felujittak a furdoszobat a csempe es a plafon kozott ha jol emlekszem nem volt rendesen vakolva.

Termeszetesen mozgasok kovetkezteben is repedthetnek a falak es a magas para is kikeszdheti a falakat mivel a szellozes resze nem 100%-ban megolodott.

Gondolom ha a hibakat kikaporom , glettelem es festem akkor az egeszet szobat at kell festenem, mert igaz ugyanolyan festek lenne, feher, de megis meglatszodna vagy rosszul gondolom?

2019. júl. 25. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Szóval egy fürdőszobáról beszélünk......

A repedések önálló 1 irányba futnak vagy pókháló szerűek?

Esetleg mutatnak valami rendezettséget?

A Fürdőszoba esetén azt kell eldönteni, hogy akarod hogy a pára a falazatba kerüljön vagy sem? Ha a ház mondjuk kívülről Nikecell burkolatot kap, akkor nagyon nem szerencsés.

Vannak olyan beltéri festékek amik nem páraáteresztőek, viszont ha ilyet használsz akkor nagyon oda kell figyelni a szellőztetésre egyébként penészedés várható. Fürdős után mindenképpen érdemes szárazra törölni és szellőztetni ha lehetséges.

2019. júl. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, furdoszoba. Szinte mindig nyitva az ajto es ha kell paraelszivot is hasznalunk. Penesz nem jelent meg szerencsere. A szigeteles miatt nem kell "aggodni"


A repedesek sajnos fuggolegesek, de van ami csak szimplan keresztben van, de olyan is van ami egy ivben jelent meg. Ezeke vekonyak es szinte nem is vastagodtak.


Van atlatszo, repedesekhez valo szilikonom.

Vagy jobb megoldas a glett?


Es ahogy kerdeztem korabban, akkor a hibak lekenese utan jobb az egesz falat ujra festeni?

2019. júl. 30. 19:01
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

SZia!!!!

Látni kéne a repedéseket. A függőleges repedés annyit tesz, hogy a fal szerkezetét koncentrált erőhatás éri és ezért feszültség van benne. Ez elehet csavarodás, de lehet zsugorodásból is. Ha földszintes házról beszélünk, akkor lehet hogy az alap mozog, ez ellen nem lehet mit tenni.

A réseket nem szilikonnal, hanem akril tömítővel szokták kihúzni és azt lefesteni.

Ha vasbeton vázas az épület és a közöket kifalazták, akkor a hőtágulás miatt repedezik, sajnos ezzel sem lehet mit kezdeni csak a felületet megerősíteni, hogy jobban bírja a feszültséget.

2019. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia "utolso"


Bocsi a kesoi valaszert.

Koszi a segitsegedet.


Sajnos foldszintes a haz.

Igen, akrylla gondoltam, rosszult irtam.

Ha a repedesek vekonyak nem esnek szet, tehat stabilak akkor nem kell kikaparnom?

2019. aug. 7. 15:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!