Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi ház felújítása, vagy...

R3nton kérdése:

Régi ház felújítása, vagy alternatív megoldás?

Figyelt kérdés

Adott egy kb 75 négyzetméter nagyságú 80-as évek elején épített téglaház. Masszív, de nem szigetelt. Sajnos nem igazán volt vele az évek alatt foglalkozva. Ablakok kritikán aluli állapotban vannak például, de mindig lenne mit toldozni-foltozni. Előbb-utóbb tetőszerkezetet is. Fűtésszámla a téli hónapokban 90 ezer forint. Legalább 500 ezer elmegy egy évben a gázra.


Bár nem keresünk annyira rosszul, de éppen emiatt az ördögi kör miatt félrerakni pénzt szinte képtelenek vagyunk.


Az a kérdésem, hogy milyen ötletetek van? Adjam el, mert ez egy pénznyelő? De akkor mit helyette? Gondolkodtam lakáson is, de akkor hiányozna az udvar. Könnyűszerkezetes már szintén iszonyat drága. Mobilházban egyáltalán nem bízok. Esetleg konténerház? Interneten nagyon pofásak vannak külföldi oldalakon.


Felújítás is egy opció persze, de önerőből max azt tudnám elérni, hogy a padlásra feldobnék üveg vagy közetgyapotot jó vastagon, illetve ezzel a svéd bemarásos módszerrel megcsináltatnám az ablak szigetelést. Mert sajna nincs 3 millám műanyagablakok beépítésére. Nem tudom ez mennyit hozna a rezsin...



2019. aug. 2. 17:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
ha nincs pénz akkor semmit nem tudsz csinálni. Sajnos pénz nélkül nem megy. Padláson leterített kőzetgyapot már nagyon sokat ér, esetleg üveggyapot az olcsóbb valamivel.
2019. aug. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

A házat megtartani csak akkor érdemes, ha rendesen felújíttatod!

Ez azonban nem azt jelenti, hogy te magad, hozzáértés nélkül barkácsolgatod, hanem hogy szakembert hívsz hozzá.

Értelmes megoldás ehhez felvenni inkább valamennyi kölcsönt, és megcsináltatni rendesen, a végén sokkal olcsóbbra jössz ki, mintha te csinálgatsz ezt-azt, semmi nem lesz jó, csak nem esik szét, és mire végére érnél, kezdheted újra, mert a nem megfelelöen elvégzett munkák nem sokáig érnek valamit.


Vagy eladod a házat, és veszel egy lakást - csak ahogy írtad, akkor be vagy zárva, nincs kert és ninsc privát életed többé.


A könnyüszerkezetes meg konténerház meg szerintem tipikusan az, amire nem érdemes költeni.

2019. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Ha eladod többet sohasem lesz saját telked házzal .

A kapott pénzen sem veszel jobbat.

Ha jól értem ketten kerestek,kicsit vissza kell venni az életvitelből.

Családtagom pont ekkorát vett,amiből aztán csak a falak maradtak meg .NŐ,és EGYEDÜL álló.Napi 8-10 órákat dolgozik.

A 6-8 órát még szombaton is lenyomja .

1.5 éve tart a felújitás,ahogy kereste engedi,mert élni is kell.Már sikerült beköltöznie .

2019. aug. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Konténer házat nem ajánlom, mert csöbörből vödörbe kerülsz a rezsivel. Ha szerkezetileg jó állapotban van a házad, akkor megéri szigetelni, de csakis hozzáértő szakemberrel.

Sejtem, hogy pénz szűkében vagy, de hidd el, nem a legolcsóbb lesz az olcsó. Vacak anyagokkal, kókler munkával megcsinált szigetelés gyakorlatilag kidobott pénz.

A jelenlegi rezsid mellett bőven megtérül az igazi mesterember munkája, illetve a jó minőségű szigetelés.


Kezd el a nyílászárókkal, aztán jöhet a kőzetgyapot a padlásra, legalább 20 cm, majd 15 cm homlokzati szigetelés.


Ezt egyszer kell végigjárni, de akkor normálisan.

2019. aug. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

30cm kőzetgyapot a födémre, meg 3 rétegű űveges nyilászárok és legalább megfelezed a fűtés számládat. Ez max 2 millió, kb 8-10év alatt megterűl, azaz megéri ez a befektetés.

Ha jo szerkezeti állapotba van megéri felujítani az egészet.

Fűtés korszerűsitéssel még kb 30%ot csökken a fűtés számla. Ez kb 1.2 millió

2019. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
90ezres gázszámla? az brutális... Hány fokot csináltok ti ott, 30c?
2019. aug. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

:D nyáron megspórolod azt a havi 90ezret (de hogy lehet ilyen magas???). Miért nem gyűjtötök? Nem kell mindent azonnal felújítani, csak szépen apránként. És érdemes a födémszigeteléssel kezdeni.


Ha nagyon szar az ablak, akkor esetleg jobb minőségű bontottal lehetne kicserélni (mostanában sokan adják ingyen vagy nagyon olcsón a lecserélt ablakot, mert marha sokba kerül a szeméttelepre szállítás)


És ostobaság elhanyagolni a házat. Csak magatok alatt vágjátok a fát.


Téglaházat lecserélni konténerházra... erre már inkább nem írok semmit

2019. aug. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%
90ezerert sztem konvektorral futhetnek..
2019. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem üveggyapot padlásra minimum 20cm bár igaz azt se rudjuk milyen szerkezetű a födém,aztán meg az ablakokat gondolom szokás szerint ugyanúgy tömködni,meg takarni,meg a redőny is sokat számít,de amit hozzá szerettem volna tenni az az hogy ha nem sok magy ablak van akkor azokból is minden évben 1-2-t szépen sorba haladva az évek alatt.
2019. aug. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A födém nem tudom pontosan milyen, betongerendás gondolom, sima salak van lerakva a padlásra. Nyilván a közetgyapotot és is szét tudom teríteni. Érdemes egyébként ezeket a párazáró/áteresztő fóliákat is lerakni? Egyébként nem jellemző a penészedés a házra. Fűtés egy fÉG kazánnal központifűtéssel megy. Régi sárga (talán alu) radiátorok + vastag vas csövek. Ablakok nagyon szar állapotban vannak, egyébként fa ablakok, de sok helyen már a gitt is hiányzik, meg alapból nehezen záródnak. Egyébként télen olyan 23 fok körül szokott lenni nálunk, szóval azért nem 30-ra fűtjük, de pulicsban nem szeretek lenni télen otthon, pláne, hogy van kisgyerek.

Könnyűszerkezetesnek annyira rossz lenne a szigetelőképessége? Egyes oldalakon nagyon dícsérik őket! Amúgy köszi a válaszokat idáig!

2019. aug. 12. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!