Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Össze lehet nyitni egymás...

Össze lehet nyitni egymás felett lévő panel lakásokat?

Figyelt kérdés
Panel lakóként keveslem a helyet, eladó a felettem lévő lakás. Csak érdekel, esetleg hallottatok már ilyen sztorit.

2019. aug. 5. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Tehát áttörni a padlót és lépcsőt a helyére? Nem, nem hallottam ilyet, nem kapnál rá engedélyt.
2019. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egy szűk csigalépcsőre gondoltam csak, arra se?
2019. aug. 5. 19:21
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
A panellakásnak az egèsz födème, falazata vasalt, rèszt vesz az erőjátèkban. Nem igazán szabad sehol sem kigyengíteni, nem tesz jót a feszültsègeknek. Persze biztos megoldható jó pènzèrt. De inkább el kell adni ès venni valami jobb társasházban nagyobbat.
2019. aug. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
18%
Mi jól érezzük magunkat panelba. Mi panelon belül is házasodunk, csak az emelet más. Akkora prolik vagyunk, hogy arról álmodozok, ha egyszer nyernék a lottón, megvenném az egész paneltömböt, csak magunknak.
2019. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Egymás mellett levőt már hallottam h engedélyeztek, ráadásul úgy hogy két külön lépcsőházból. Ha komolyan foglalkoztat h megvehetnéd a lakást statikust kell megkérdezz, sőt valószínüleg szakvélemény kell hozzá, méghozzá a konkrét házra vonatkozót.
2019. aug. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Hát nem is tudom...

Ha én laknék panelban és + annyi pénzem lenne, hogy tudnék venni egy másikat is, akkor menekülnék onnan!


A csigalépcsőről meg már nem is mondok véleményt...

2019. aug. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Belefáradnál mikorra a sok hivatal ilyen-olyan kérésének eleget tennél, de így is azt mondom, hogy statikai okokból reménytelen, hogy erre engedélyt kapj. Ne gondolj csak a pillanatnyi helyzetre, hanem földrengésre, gázrobbanásra stb. is...
2019. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

4 éve folyamatosan, napi szinten nézegetek paneles ingatlanhirdetéseket az ország egész területéről. Az elmúlt 4 évben kb. 15.000 db lakást láttam képeken és ez idő alatt egyetlen egyszer találkoztam olyan lakáshirdetéssel, ahol egybenyitottak két emeletet. 2019. februárjában volt egy eladó lakás Dunaújvárosban, ahol egybenyitották az 5. és a 6. emeleti lakásokat és így 108 m2-es, kétszintes lakást hoztak létre. Tehát elméletileg kivitelezhető, de az eljárás módját nem ismerem.

Ui.: Rákerestem az előbb, és legnagyobb meglepetésemre még mindig fent van a hirdetés. Gondolom már nem aktuális az eladás, de a képeket meg lehet nézni itt:

[link]

2019. aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Hát, erre a meghirdetett dunaújvárosi lakásra kíváncsi vagyok! Megvétele nem érdekel. Elhiszem, hogy az egybe nyitás megvalósult, de aligha engedéllyel... Egy 10-emeletes betonpanel épület középmagasságában az 5. és 6. emelet egybenyitásával??? Horribile!

Furcsállom azt is, hogy az 5. emeleti lakás az 3-szobából áll, a 6. emeleti pedig 2db félszobából.

Bő 20 (húsz) éven át voltam egy lakásszövetkezet vezetőségi tagja (5-ezer lakással) és a műszaki dolgok tartoztak hozzám, de lehetetlennek tartom, hogy panellakások esetében egymás fölött ne ugyanolyan területű (alaprajzú) lakások lennének. Ha a szomszéd szekcióba megy át a belső lépcső, akkor a szomszédba kellett átnyúlnia. A födém meggyengítése mellett nagyon közel egymáshoz még a falat is meggyengítették. Óriási kockázat!

2019. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt valaki félreértené:

Egyetértek minden olyan válaszolóval, akik az egybenyitás ELLEN hoztak fel érveket. Én magam sem helyeslem a statikai gyengítést vagy az engedélyek nélküli egybenyitást stb.

De nem az volt a kérdés, hogy ki ért vele egyet vagy ki nem, hanem hogy "hallottatok már ilyen sztorit"?

Erre írtam példaként ezt az egyetlen egy esetet, a többi 15.000-rel szemben.

Nem állítom, hogy helyes lenne az egybenyitás. Sőt, ellenkezőleg.

2019. aug. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!