Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy kéne ezt az öreg, rosszul...

Hogy kéne ezt az öreg, rosszul beépített konnektort megjavítani?

Figyelt kérdés

Teljesen kiszakadt a falból, a kábelek kb. 40 évesnek tűnnek, olyan gyenge az alumínium huzal bennük, hogy kb. úgy törik, mint a száraztészta.


Kép:

[link]


Kérdés 1:

A szerevénydoboz olyan mélyen van, hogy nem képes beleakadni a két kis karom a konnektorban. Érdemes lenne kicserélni a szerelvénydobozt egy mélyebbre és glettel beragaszani?


Kérdés 2:

A kilógó kábelek törnek és nagyon rövidek. Hogy lehetne őket megtoldani, ha nem akarom az egész falban kicserélni a kábeleket? Forrasztással? Vagy sorkapoccsal?


Kérdés 3:

Az ilyen porladó vakolatot célszerű mélyalapozóval bekenni, mielőtt glettelem?



2019. aug. 6. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Glettelnék és vennék egy külső konnektort. A kábeleket meg cseréld, a legtöbb lakástűz ilyesmi miatt van!
2019. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Vagy kivésed és kijjebb hozod a dobozt vagy veszel egy másik dobozt és levágsz egy akkora karikát hogy kiérjen a fal szintig és azt fogatod be glettel mintha toldanad a masik dobozt. Ilyen vagy hasonló vezetéktoldóval hosszabíthatod a kabelt [link]
2019. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
59%

Ne erőltesd, mert apám mehet dolgozni hozzátok!


(Apám tűzoltó. >:) )

2019. aug. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

mindenttudó:


Igen, nekem is ezek merültek fel, de gondoltam, rákérdezek, talán van más megoldás is. Ezt a vezetéktoldót viszont nem ismertem, ez nagyon tetszik. Sokszor kellett volna ilyen a mélyre szakadt kábeleknél. Veszek belőle egy zacskónyit.

2019. aug. 6. 18:31
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Elektromos boltban van. Filléres dolog.
2019. aug. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, nem ez a kérdés, de nem nagyon erőltetném ezt a konnektorcserét. Az ember ilyenkor megnyugszik, hogy rendben van minden, közben a nagy lótuszt van rendben. Ezek a régi alumínium vezetékek időzített bombák. Nem tudni, mikor és mekkora galibát okoznak a falban. Ha nyugodtan akarsz aludni, szánj rá egy kis pénzt és húzasd át az egész rendszert.
2019. aug. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Villanyszerelőt hívnék. Hogy kit, azt nem tudom, mi olyat fogtunk ki, hogy életveszélyes állapotban hagyta itt a rendszert, utána még az sem működött, ami addig igen. Jó drága tévedés volt. Előző, az a "szánj rá egy kis pénzt" olyan jó másfél millió lesz.
2019. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#6, #7:


Áhh, én inkább magam csinálok meg mindent, nem szeretem ingem-gatyám rákölteni különféle trehány "szakikra", akik minél hamarabb túl akarnak lenni a dolgon, és az összes szemetet beépíteni a falamba, gépeimbe, amit máshonnan kirángattak. Azok a tárgyaim, amiket magam javítottam meg, nagyrészt azóta is jól működnek, a szerelők pedig általában még jobban elrontották, vagy max. pár hónapig húzták a nem olcsó beavatkozásaik után.


Amikor magam csinálok meg valamit, akkor azt átnézem, megértem, mi a hiba, és tanulok is belőle, ezáltal legközelebb már tudni fogom. Emellett nem kell napokig szervezni, várni a szakira, vitázni, alkudni, idegeskedni. És sokkal jobb érzés, hogy én oldottam meg a problémát ingyen vagy fillérekből, mint hogy tehetetlenül várok valaki másra.


Most vettem olyan Wago kábel-összekötőket, amiket Mindentudó ajánlott, 2.5 -ös huzalt és 60mm -es szerelvénydobozt, ezekkel megcsinálom a konnekort. A falban sem ártana kicserélni az egész huzalozást, az tény, de mivel egy bérlő van a lakásban, nem szórakozhatok ott sokat, nem akarok se bontani, se többórás műveletekbe fogni.

2019. aug. 8. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!