Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasházi felújítás szabályai...

Társasházi felújítás szabályai ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Eme házat szeretnék felújítani. [link]


Tekintve, hogy "tárasasház" olyan értelemben, hogy nem önmagában áll hanem más lakásokhoz csatlakozva, de nincs olyan értelemben közös tér mint mondjuk egy panelban, pincétől a tetőig csak nekünk van hozzáférésünk.


Utcafornt felől a felső szinten található farész sok ablakkal lenne beépítve és egy melette látható méretű ablak behelyezve, egy szinttel lejebb a terasz szinten is egy ugyan akkora ablak kerülne (picit nagyobb).


Szúnyogháló ajtós részen (már nem utca front és amúgy se nagyon látszik más házak takarásában) ami egy terasz akar lenni(?) az egész be lenne építve és behelyezve egy már többszőr említett méretű ablak.


Ilyen kialakítású és helyzetű társasháznál is szükséges engedélyeket szerezni? Ezt helyileg hol tudnám fixen megérdeklődni (melyik helyi hivatal)?



2019. aug. 6. 21:42
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Utcafrontra néző felületen mindenképpen engedély köteles az átalakítás, de szerintem a többi részre is engedélyt kell kérni. Első körben a helyi önkormányzat építésügyi osztályán érdeklődj.
2019. aug. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól látom ez egy sorház. Biztos, hogy társasház? Nagyon fontos, hogy körülötte a kert közös tulajdon-e. Annyira nem értem mit szeretnél, de nem is lényeges. Ha a homlokzatot változtatod meg, akkor településképi bejelentés szükséges. Ehhez kellenek homlokzati tervek, a helyi főépítész vagy jegyző emelhet ellene kifogást, vagy hallgatólagosan beleegyezhet.

Ha a lakótér növekedése is törénik (beépítést emlegetsz, csak befalazásra gondolsz?), akkor az egyszerű bejelentéshez vagy építési engedélyhez kötött. Mindenképpen kell építész, tervek, kivitelező, főépítészi/településképi vélemény.


Mindenképpen a helyi önkormányzat építési osztályán, vagy főépítészi osztályán érdeklődj ezekkel kapcsolatban. Vigyél tulajdoni lapot, térképmásolatot és fotókat.

2019. aug. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen ez valami zártsorúház akar lenni. Szerintem érthetően leírtam. Egyszerű befalazás lenne mivel folyamatosan beázik az a két rész (a sok ablakos meg a szúnyoghálós) és hőszigetelés is elég ramaty ahogy elnézem. A kert nem közös szerintem, mindenki a saját részén vágja a füvet, de sehogy sincs elkerítve egymástól. Rendben írok akkor önkormányzat.
2019. aug. 7. 07:45
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Önkormányzatnak hiába írsz, el fognak vakarni hogy intéztesd építésszel, vállalkozóval az engedélyeket. Nyilván kell településképi, ha van akkor villámvédelem, a közterületre pedig közt. foglalás.
2019. aug. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A téma kapcsán ezt találtam egyelőre:

[link]


Első pontban ott van az ami szerintem ránk vonatkozik, hogy nem kell engedély amennyiben alapozást, tartószerkezetet nem érint.


Szombaton lesz nyitva legközelebb önkormányzat szóval személyesen nem tudom megérdeklődni meg nem is enyém a lakás.

2019. aug. 7. 19:41
 6/6 DoraKozKepHU ***** válasza:

Szia!


Egyáltalán nem építési engedély köteles, maximum településképi eljárás kell(het), de ezt az Önkormányzat megmondja neked, mert ez is változhat településenként (kerületenként).


Ha ez valóban Társasház, tehát van Alapító okirat, akkor meg kell nézni, hogy mit mond erről az épületről, valamint ha van SzMSz, akkor azt is nézd meg, hogy adott esetben külön gazdálkodik-e vagy van-e lehetőség részközgyűlésre.


Ha az Alapító okirat szerint homlokzat ennek az épületnek a homlokzata közös tulajdonnak minősül (nagy valószínűséggel igen), akkor az azon végrehajtott műszaki állapotának megváltozásával járó munkák esetében (a leírásod alapján ez ez az eset) a munkával közvetlenül érintett tulajdonostársak tulajdoni hányada szerinti legalább kétharmadának írásbeli hozzájáruló nyilatkozatát beszerezni.


Remélem tudtam segíteni!


Dóra

2019. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!