Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi fajta hármas osztatú...

Régi fajta hármas osztatú faablaknak mekkora a mérete?

Figyelt kérdés

Nem igazán találom neten. Valami ilyesmire gondolok:


[link]


2019. aug. 13. 06:25
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Ez egy amerikai stílusú ablak, Magyarországon csak a kilencvenes évektől kezdték használni. Nem véletlenül azokra a szoci ablakokra gondolsz, amik minden Kádár-kockán megtalálhatók?
2019. aug. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lehet rosszat linkeltem. De igen, azokra a hármas osztatú, dupla ablakra, aminek már nincs felül "vakablak" vagy mi része. 70-es évekbeli házakon látni ilyet.


[link]

2019. aug. 13. 08:22
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

Papám épület asztalos volt 1936-os születésű. Régen kérdeztem tőle mi alapján voltak az ablakok méretezve.

Válasza (saját szavaim): A tulaj nagyjából kitalálta mekkora legyen, a kőműves meg köpésben meghatározta a pontos méretet. Mikor megvoltak a ajtó-ablak nyílások, szóltak a papámnak aki felmérte majd, minden lyukba megfelelő méretű nyílászárót készített, végül pedig beépítette.

Ha megméred a sablon 10x10-es kocka házakat, két egyformát nem találsz csak hasonlókat mert 9-11 méter között ingadozik a szélességük.

Pl: nagyszüleim házát 1960-ban kezdték építeni. Ezt már mamámtól kérdeztem. Semmiféle tervrajz nem készült, jött a kőműves a culaágerekkel, megbeszélték mekkora legyen. A belső válaszfalak meg úgy készültek, hogy mamám állt a fő falak között és magyarázta melyik fal hol legyen, ez a szoba kicsit nagyobb legyen mint a másik... itt legyen folyosó... Sóval a lényeg minden hasra ütés szerűen készült. És mivel megvették a disznóólhoz a téglát, de erről nem szóltak a kőművesnek :) emitt a 280 as belmagasság helyett 330 lett mire feltűnt valakinek, hogy lehet kicsit magasabbak a falak a kelleténél. :)) Persze derékszög párhuzamos függőleges nincs ezekbe a házakba, de az ujjakba se gyakori. Ezzel mindig akkor szembesül a tulaj amikor viszik az egyedi beépített szekrényt, konyhát stb. és a szaki ráfaragja a bútort a házra.

2019. aug. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

Én tavaly cseréltettem a kádár~kockámon ablakot...

A két nagy 146x198 volt...ez a rendelt mérete a műa. ablakoknak,most néztem meg...

2019. aug. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!