Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy dréncsöveznétek körbe...

Hogy dréncsöveznétek körbe egy vályogházat úgy, hogy ne legyen baj ha kiásom a ház melletti sávot -30cm mélységben?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy szakaszosan 2m-kent na de ugy az 1-2%os lejtes tudjuk hogy szinte kivitelezhetetlen..

Egyaltalan lesz baj,ha kiasom 20-30 cm melyen hosszaban a fal mellett? Ha elhagyok 30-40cmt a faltol?

Azt is olvastam h 60-80 cm melyre kell tenni, kerdezem en miszaj olyan melyre? En 30 cm melyseget boven elegnek latok,ra pedig kavics. A problema hogy a szomszed udvarabol az isszes viz a haz tovebe folyik.

Mi a jo megoldas?



2019. aug. 14. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Dréncsővel semmire nem mész. Csinálj rendes, ráccsal fedett, kibetonozott vízelvezető árkot. Kavicsot ne tegyél bele, mert időnként ki kell takarítani. A 30cm elég.
2019. aug. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megindokolnad hogy a drencsovel miert nem erek semmit?

Szeretnem tudni tenyleg.

Koszonom

2019. aug. 15. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha csövet raksz le kavicsos árokkal, megszünteted a mikrokapillárisokat, amin keresztül a víz párologna a talajból. Nem marad neki más út, mint a fal. Többre mész, ha ereszcsatornát csinálsz.
2019. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, még az árok is jó szerintem. De még ha a falnál megemelése a talajszintet
2019. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2: Végülis persze, működik a dréncsövezés, de csak ha egy esőkor odafolyó víz a probléma egyszerűbb a sima vízelvezető árok. Talajvíz ha van komolyabb akkor mehet a dréncső.

[link]

2019. aug. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!