Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szomszéd felé egy falunk...

Szomszéd felé egy falunk nagyon átengedi a hangot. Mivel lehet legkedvezőbben hangszigetelni?

Figyelt kérdés
Jó lenne, ha olcsó lenne, és ne legyen túl vastag se, mert azt nem tudjuk úgy csinálni, hogy ne kelljen sok mindent módosítani. Pl. konnektorok, egyebek. Csendlapot találtam, 23000 Ft/m2 25 mm. becsült csillapítás 6-11mm. Ez drága. Pl. szóba jöhet polifoam, és rá hanggátló gipszkarton. Ez lenne kb. 25mm, ára pedig kb. 3000 Ft/m2. Jó ez így?

2019. aug. 16. 14:47
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, a becsült csillapítás természetesen 6-11 dB, nem mm.

Olyat találtam még most, hogy papírba rakott homok a szigetelés, persze kell merev elő és hát neki, ami meg műanyag. Ilyen is van.

Ha a homok fontos, azt is meg tudjuk oldani.

Állítólag jó a hangelnyelő hatása.

Még üveggyapot is szóba jöhet, pl. 5cm, de összenyomva, mert az 5 cm túl sok arra a falra.

2019. aug. 16. 15:06
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 5cm vastagság alatt nem fogod megúszni, ha hatékony szigetelést akarsz.

Nekünk 10cm kőzetgyapotos szigetelés csillapíott valamit a süket szomszédnéni éjjeli tv műsoraiból. Ő valszeg akkor se hallott volna minket, ha úgy hall, mint egy sziú indiánharcos, mert igazából az ő oldalára kellett volna építeni az egészet.

2019. aug. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Nem gondoltam, hogy egy egyszerű szigetelőanyag magában elég lesz.

Mindenképp kombinált megoldásban gondolkodom.

Találtam egy olyat, ami majdnem hihető.

[link]

Mármint az hihető, hogy ez hatékony. Az, hogy 55 dB-t tud 3 cm-en, azt mondjuk nem hiszem el, de egyébként jónak tűnik a cucc.

2019. aug. 17. 11:28
 4/4 anonim ***** válasza:
41%
Halkabban szexeljetek, cseréljétek ki a vaságyat egy földön lévő matracra.
2019. dec. 26. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!